7 דרכים פשוטות לעיצוב פנים מודרני חם

אחת מהטעויות הגדולות ביותר שנוגעות לתחום העיצוב מתמקדת בהנחה שעיצוב מודרני צריך להיות קר ומנוכר, בעל קווים ישרים, צבעים עוצמתיים, גימור מבריק ומינימליזם שולט. עם זאת, יש להבין שהעיצוב המודרני של היום עבר דרך ארוכה, כך שכיום ניתן למצוא פירושים מגוונים, כאשר חלק מהם מפלרטטים עם העיצוב הכפרי, ולא רק שהם מפלרטטים, אלא בין היתר מעניקים קונטרה ראויה.  

מטבח כפרי

אזור המטבח הנו הלב היוצר והפועם של הבית ועל כן ישנה חשיבות יתרה לנראותו הכללית. מכאן שגם אם בוחרים בעיצוב המודרני עבור סך הבית, עדיין תוכלו לבחור מטבח מתוך קטגוריית "מטבחים כפריים בשמנת", כך שמתאפשר להכניס צבעוניות רכה, חומריות טבעית ובאופן כללי להפיח בבית נשמה.

קמין

שילוב של קמין במרחב הביתי עשוי להפיח חיים, למתן את הקו המודרני ואף לשחק על התפר שבין קר לחם. כמו כן, כיום קיימים שלל קמינים, כך שאם עומדים לשלב אחד בבית מודרני, מוטב לבחור בקמין מובנה בקיר / בקמין פלט (לרוב מעוצב באופן מודרני), אך אם מתמקדים בקמין עצים, מוטב להעדיף עיצוב בעל קווים כמה שיותר ישרים.

בריקים

חיפוי הקיר עם בריקים הנו מהלך מבריק שקשה להישאר מולו אדישים. מסקנה? אם מבקשים לקחת את הבית המודרני וליצוק בו פינה חמימה, יש לבחור קיר מתאים ולחפות אותו. מחפשים רעיונות? צרו ספרייה בעלת קיר בריקים, חפו את הקיר שמאחורי הטלוויזיה עם בריקים וכדומה.

שטיחים

השטיחים של היום הם פשוט יצירת אמנות. יש שטיחי וינטג', שטיחי צמר, שטיחי כותנה ויש אינספור דוגמאות מרהיבות שמתאימות לכל עיצוב רצוי. מכאן שאם מבקשים למתן את הקרירות שבית מודרני מקרין, שלבו שטיח גדול במיקום מרכזי, ואף מומלץ שהוא יהיה קונטרסטי אל מול הצבעים השולטים.

ספריית משחקים

רבים מתקשים לתפוש כיצד מגדלים ילדים בבית מודרני קלאסי. ובכן על מנת לשבור את הקרירות ולהעניק תחושה חמימה, מומלץ למצוא מקום מרכזי ובו להעמיד פינת יצירה / פינת משחק לילדים. העיצוב הילדי לצד המשחקים השונים יהווה אתנחתא רכה וקסומה.

כריות

אחד המאפיינים של בתים כפריים הנו נוחות מזמינה. אי לכך ניתן לקחת מוטיב זה ולשחק עמו בגבולות העיצוב המודרני, ולו באמצעות שימוש מרובה בכריות גדולות, אותן מפזרים על הספה.

אביזרים משלימים

הסגנון הכפרי ידוע בשלל פיתוחים ופירזולים מושקעים, ועל כן יש למצוא כיצד לשלב בין הקווים הנקיים לאלו המסוגננים. שנדגים? ניתן לתלות על הקיר תמונות מודרניות, אך למסגרן במסגרות עץ מגולפות, וניתן לבחור פריטי ריהוט שמעניקים קונטרה עיצובית, כגון הדום בעל רגליים מסוגננות.

מה נכון עבורכם?

לסיכום נציין שיש מרחק רב בין העיצוב המודרני לזה הכפרי, כאשר בדרך תמצאו אינספור פרשנויות מלהיבות, משמע אין עיצוב נכון אן לנכון – אלא רק מה שנכון עבורכם!