3 דברים קטנים שישדרגו לכם את הבית

ישנם אנשים שעבורם המצב הנוכחי והשגרתי הוא לרוב המצב האידאלי ולעומתם, ישנם כאלה שתמיד מחפשים הזדמנויות לשדרוג, ייעול ושיפור. אם אתם מאלו שתמיד מחפשים דרכים לשפר את איכות החיים שלהם, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נחשוף בפניכם שלושה רעיונות קטנים, שיובילו לשדרוג מבורך של החלל הביתי שלכם.

דלתות אקורדיון

הפתרון המוצלח ביותר לאתגר הכרוך בחלוקה טבעית ואסתטית של החלל הביתי, נמצא בדלתות האקורדיון. דלתות אקורדיון צוברות פופולאריות של ממש בשנים האחרונות, שכן הן מתאימות כמו כפפה ליד לעידן הנוכחי שבו החללים הביתיים קטנים והולכים ואנשים רבים בוחרים לעבוד מהבית. באמצעות דלת אקורדיון ניתן ליצור חלל עבודה בחדר השינה, להקים פינת משחקים לתפארת בסלון ועוד.

אחד היתרונות הברורים של דלתות אקורדיון, בא לידי ביטוי בעובדה שהן מאפשרות לכם ליהנות מגמישות מרבית. אורחים חשובים הגיעו מחו"ל ואתם מעוניינים להלין אותם בסלון? מחיצת אקורדיון תספק להם את הפרטיות הדרושה. מארחים הרבה אנשים וזקוקים למרחב? קפלו את המחיצה ששימשה ליצירת פינת משחקים וקבלו סלון משודרג. בכל הקשור לחלוקת החלל, אין פתרון גמיש ודינמי יותר מדלתות האקורדיון.

קשטו את "המכשירים הלבנים" שלכם

מכשירי חשמל לבנים, הם כל אותם מכשירי חשמל ביתיים שברוב המוחלט של המקרים צבועים בלבן, כמו מייבש הכביסה, המקרר, המזגן ועוד. כל אותם מכשירים לרוב פוגעים ברצף העיצובי שניסינו ליצור, שכן גודלם לא מאפשר לנו להתעלם מהם ולרוב הם נתפשים כ"בלתי ניתנים לעיצוב". מעבר לזה, לרובנו ישנה נטייה לנסות להצניע את המקרר למשל, על ידי מגנטים קטנים ושאר קישוטים לא מחמיאים, שלרוב אינם קשורים לעיצוב השולט בחלל המטבח ולפיכך רק גורמים לו לבלוט יותר בסביבה.

אם העיצוב הביתי חשוב לכם, דעו כי באפשרותכם לרכוש טפטים, שניתן להדביק על מוצרי חשמל ביתיים שונים וכך להעניק להם חיים חדשים. בנוסף, ניתן לבחור בהדבקה של אינספור מדבקות קטנות בציפות רבה, ליצירת טפט צבעוני ואקלקטי, בהתאם לטעמכם האישי. ברגע שמפסיקים להתייחס למוצרים הלבנים כאל אבן שאין לה הופכין מבחינה עיצובית, הרעיונות היצירתיים נוטים לצוץ כמו פטריות אחרי הגשם.

הסתכלו בקנקן...

לסיום, ברצוננו לשתף אתכם ברעיון קטן שלרוב מחולל  שינוי משמעותי ביותר בעיצוב הביתי: החלפת מסגרות התמונות הסטנדרטיות, במסגרות לא שגרתיות. להלן כמה כיווני מחשבה:
  • יש לכם תבנית עגולה שלא נמצאת בשימוש? מצוין! סמנו את היקף התבנית על גבי תמונה, גזרו לפי הסימון, הדביקו את התמונה בתוך התבנית ותלו על הקיר.
  • במקום מסגרת, באפשרותכם להשתמש בקולב בגדים פשוט או מעוצב. את התמונה תחברו לקולב באמצעות זוג תופסני מתכת זעירים, לקבלת מראה "מרחף".
  • גם קרש חיתוך ישן מעץ, שסיים את תפקידו זה מכבר, יכול להפוך למסגרת בעלת אופי וחן לתמונות מיוחדות ונוסטלגיות.