שילוב תאורה לבית בבית עם מדרגות עץ/מתכת

כל תאורה שנבחר לבית שלנו צריכה להשתלב בצורה הרמונית עם הסגנון העיצובי של הבית. היום בעידן המודרני יש לתאורה תפקיד חשוב שכן היא מצליחה למקד מקומות חשובים ולהסתיר מקומות עם פגם, מקומות שאין לנו צורך לשים עליהם זרקור.

כמו כן, תאורה בבית תצליח להרחיב את החלל או מאידך לצמצם אותו. תפקידה של תאורה בימינו היא להיות פרקטית ועם זאת יפה ומשדרגת חלל. יש היום מגוון רחב של גופי תאורה וסוגי תאורה רבים שיכולים להתאים לכל בית, לכל חלל, אפילו לחלל שמאכלס בתוכו גרם המדרגות.  

גרם המדרגות שלנו                                                     

בהרבה בתים היום ניתן למצוא גרם מדרגות, בעיקר בבתים פרטיים. חלל המדרגות הוא אזור בו נחוץ אור, תאורה לבית שתאיר את המדרגות בשעת לילה מאוחרת ותסייע לנו לעלות לקומה מעל בבטחה. בבתים רבים נוכל לראות מדרגות שהן מעץ או מדרגות ממתכת בשילוב עץ וכו'.  לכל סגנון של מדרגות נתאם את התאורה הנכונה, כשאנחנו לוקחים בחשבון את הטון העיצובי של החלל כולו.

סגנונות עיצוב בבית                          

היום בתים רבים מעצבים את החלל בעיצוב מודרני, עיצוב מודרני הוא עיצוב נקי ומחויט שגם התאורה של העיצוב הזה צריכה להיות מדויקת, כמו נורות לד שמוטבעות בחלל.  לעומת זאת בבחירה של עיצוב כפרי בבית שלנו, עיצוב שנחשב לעיצוב קלאסי וחם, נבחר בגופי תאורה גדולים ומרשימים, כמו אהילים קלאסיים וכו'.

עיצוב פנים בבית עם תאורה מסוימת

בחלל המדרגות יידרש להתקין מנורות שהן מפזרות את האור שלהן לכל מקום בצורה שווה כגון נורות לד. נורות לד יכולות להיות שקועות בתקרה או בנישת גבס או על הקיר לצד המדרגות  או צמודות ומוטבעות לקרקע כשהן מאירות פרט את המדרגות עצמן.

התאמה של פריטי עיצוב שונים                                                                     

מומלץ כאמור להתאים את התאורה למגוון הפריטים הדומיננטיים בחלל. במידה והחלל מכיל שידות אפשר יהיה להניח עליו גוף תאורה מעניין שיתאים לעיצוב הכללי או מנורת אהיל עומדת זקופה לצד כורסת קריאה וינטאג'ית ועוד. חשוב להתחשב בכלל הפריטים המעוצבים ולהתאים להם את התאורה הנכונה.