מגורים בבית פרטי עם חצר הם בעלי יתרון אחד מיוחד – הצד החיצוני של הבית נתון לעיצובנו, כך בניגוד לבתי קומות שאנחנו חולקים את האיזורים החיצוניים שלהם עם דיירים נוספים. אנחנו יכולים לתת ביטוי בעיצוב החיצוני לסגנון המועדף עלינו, לבחור בנימה אישית שמשקפת את מה שאנחנו אוהבים ולמצוא פריטים מיוחדים ויוצאי דופן שיהפכו את החצר ואת האזור החיצוני של הבית למעניינים יותר.

בחירת סגנון לעיצוב המתחם החיצוני

בין אם מדובר בבית בסגנון כפרי שנמצא בתוך שדה ירוק או בית קרקע עירוני שנמצא בשכונה קהילתית שגרתית, לכל אחד מדיירי הבתים האלו יש סגנון משלו. הסגנון הזה מתבטא בבחירות שעשה בתוך הבית – מהספות בסלון ועד לחדר הילדים.

כשמדובר בחצר או במתחם החיצוני של הבית אנחנו רוצים שהעיצוב ישקף את הסגנון האישי שלנו, ממש כמו מה שקורה בתוך הבית. לכן כדאי להשקיע מחשבה בתכנון המראה של הצד החיצוני של הבית – מצבע הקירות ועד בחירת שער לבית ולגינה.

הצבעים, חומרי הגלם, הטקסטורות, הצמחייה שמסביב, סוג הריצוף בכניסה לבית, הגדר, השער שתבחרו לכניסה וכל שאר האלמנטים צריכים להתחבר למראה הכללי של הבית. לסגנון העיצובי שאתם אוהבים.

אילו פריטים כדאי לשלב בעיצוב החיצוני?

צבע לקירות: צביעת הקירות החיצוניים של הבית נותנת למעשה את הטון ואת ההרגשה הראשונית לגבי הבית, עבור כל מי שמגיע לביקור. ברוב הבתים כבר לא מסתפקים בלבן השגרתי וצובעים את הצד החיצוני של הבית במגוון רחב של גוונים, מגווני חום ואדמה ועד לתכלת, אפרסק, ירוק בהיר ואפור. הכל תלוי בסגנון האישי שלכם, באומץ ובשילוב עם שאר האלמנטים העיצוביים שמאפיינים את הבית.

ריצוף כניסה: תמיד כדאי שהכניסה לבית תהיה מרוצפת, כך תוכלו למנוע לכלוך, בוץ ובלגן. בתחום הריצוף אפשר למצוא שפע של דוגמאות במחירים שונים, מריצוף זול של אבנים משתלבות ועד לאבנים טבעיות בגדלים שונים, רצפות דק בדוגמאות שונות ועוד.

גדרות ושערי כניסה: כל אחד מאיתנו חולם על בית עם גינה שקטה משלו, תחושה מוגנת ואינטימית. שער לבית לצד גדר מעוצבת נותנים את התחושה הפרטית ומאפשרים לנו להנות מהגינה בלי הפרעות מיותרות. כדאי להתאים בין הגדר, השער והאלמנטים העיצוביים שעל הבית עצמו וליצור כך מראה מאוזן והומוגני שמראה שחשבתם על כל פרט ופרט.

גינון ודשא: לצד ריצוף, אם יש לכם מקום לגינה מטופחת כדאי לנצל את השטח וליצור פינה שהיא גן עדן ירוק משלכם. האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות, מהתקנת דק ופרגולה ועד לדשא אמיתי או סינטטי, משתילת ערוגות של ירקות ועד לעצי פרי ונוי. הכל תלוי בשטח החיצוני מסביב לבית, בחשיפה לשמש, באפשרויות ההשקייה ובאצבעות הירוקות שלכם, שהרי גינה היא משהו שצריך לתחזק לאורך זמן.

אלו הם רק כמה דברים שיעזרו לכם לשמור על עיצוב חיצוני אסתטי ועל תחושה של בית אמיתי, מבפנים ומבחוץ. הרעיונות והאפשרויות הם בלתי מוגבלים, כיד הדמיון הטובה.