סוכך לדלת הכניסה לבית: כמה זה באמת עולה לנו?

גם בשביל לא לעמוד בגשם כשאתם מחפשים את המפתח, גם בשביל ההצללה, אבל בעיקר בשביל העיצוב: סוכך, גגון או מרקיזה משדרגים כל כניסה לבית פרטי. לפניכם פירוט ודוגמאות מחירים וסוגי סוככים לכניסה. החברה הותיקה בישראל לייצור והתקנת סוככים, מציעה פגישת ייעוץ, מדידה והצעת מחיר ללא עלות וללא התחייבות.

נתחיל מהשורה התחתונה, המחיר:

מחירו הסופי של סוכך/גגון כניסה, כולל התקנה, מורכב מפרמטרים רבים ושונים כגון רוחבו וגודל היציאה שלו, הבד ממנו הוא עשוי, המנוע החשמלי (או הידני) המשמש לפתיחה ולסגירה שלו, טיב היצרן ועוד. יחד עם זאת, ניתן להעריך את המחירים הממוצעים של סוככים בשוק :
  • מחירו של סוכך זרועות רגיל בגודל 2 על 3.60 מטר יכול להתחיל בכ – 3000 ₪ ולהגיע עד ל – 4,500 ₪ לסוככים היקרים ביותר, תלוי אם המנוע שמפעיל אותו הינו מנוע חשמלי או ידני.
  • מרקיזות הינן זולות יותר. מחיר מרקיזה הוא בערך 400-700 למ"ר מבד שמשונית, כך שמחירה של מרקיזה בגודל 1x1.5 כולל התקנה מתחיל ב – 1300 ₪ ויכול להגיע גם ל – 2,300 ₪, תלוי במחיר ההתקנה.
  •  מחיר סוכך מרקיזה מבד דראלון באותו גודל יכול להיות גבוה יותר, ולעיתים ההפרשים מגיעים עד לכ – 400 ₪.
  • על חיישן מד רוח הסוגר את הסוכך אוטומטית בתנאי מזג אוויר קשים יש להוסיף בין 300 ל – 400 ₪
  • המחיר למ"ר לסוכך קבוע מתחיל מ – 400 ₪ למ"ר לסוכך מבד שמשונית ויכול להגיע לכמה מאות שקלים יותר לבד דראלון, מחיר זה לא כולל התקנה. 

בחירת הבד

הבדים הפופולארים לסוככים הם דראלון ושמשונית (PVC). הדראלון הוא בד אקרילי, מספק הגנה מלאה מקרני השמש והוא מגיע במבחר צבעים ודגמים. רוב החברות מציעות מגוון רחב של דגמים, צבעים וטקסטורות ומס' חברות מציעות גם התאמה אישית לפי בחירת הלקוח. בדי דראלון איכותיים הם בצפיפות אריגה גבוהה ועם ציפוי טפלון המגן מפני מים. מחיר הדראלון גבוה יותר משל בדי השמשונית, אבל כשמדובר בכניסה לבית, יש יתרון לצבע ולמראה המרהיב שלו.

מה כדאי לבחור: סוגי סוככים לדלת הכניסה

סוככים קבועים

אלו הם הסוככים הפשוטים ביותר שאינם יכולים להתקפל מכיוון שאינם כוללים זרועות. יחד עם זאת, אלו הם הסוככים המגוונים ביותר מבחינה דקורטיבית וניתן להשיג אותם במגוון גדול של צבעים ודקורציות (למשל, בצורת גל, חצי קשת, ישר זווית וכך הלאה...).

סוככי זרועות

 אלו הם סוככים הכוללים זרועות מתקפלות העשויות ממתכת אל חלד ולכן אפשר לפתוח אותם לזווית הרצויה ולא להסתפק רק במצב פתוח או סגור.  באמצעות בד דראלון ניתן להתאים את הסוכך למזג האוויר הישראלי. סוככים אלו מתאימים לכניסה לבית מכיוון שהם לא כוללים עמודים ולא צריך לספק להם תמיכה מהרצפה. טווח המחירים רחב ומשתנה כמובן אם מדובר בסוכך חשמלי או ידני, עם או ללא חיישן רוח, עם או ללא קסטה.
למידע נוסף, מדידה, פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות, חפשו בגוגל: אתר הסוכך.

סוככי מרקיזה

 זהו סוכך בצורת רבע עיגול שניתן אף הוא לקיפול ולסגירה ולכן מתאים לחזיתות של בתים (קוטר הסוכך אמנם מוגבל, אך זו לא אמורה להיות בעיה עבור דלתות ברוחב סטנדרטי). מכיוון שהשלדה של הסוכך עשויה אלומיניום, מדובר בסוכך חזק ועמיד בפני כל תנאי מזג האוויר המשתנים אצלנו בתדירות גבוהה.  ניתן לבחור עבור הסוכך אחד משני סוגי בדים : בד דראלון או בד שמשונית.

סוככי חלון

 סוככי חלון הם סוג של סוכך זרועות שניתנים לפתיחה ולסגירה ב – 180 מעלות תוך כדי שמירה על המתיחה של הבד, ולכן ניתן לשלוט גם בזווית הנפילה של אור השמש ביתר קלות תכונות אלו הופכות  את סוכך החלון לפתרון מצוין עבור הצללה של דלת כניסה לבית.
כמו כן, ניתן לחבר מספר סוככי חלון יחדיו וכך להצל על מפתנים רחבים במיוחד.