משפצים את הבית? אולי כדאי שתשקלו מיחזור משכנתא

לשיפוץ הבית ישנם יתרונות רבים, החל בהעלאת ערך הנכס ועד שיפור איכות החיים שלכם במידה משמעותית. עם זאת, בל נשכח שהדבר דורש תקציב. כך תוכלו לממן את השיפוץ ולוודא כי אינכם מתפשרים על פחות מהטוב ביותר.

ברוב המקרים, הבחירה בשיפוץ נעשית על מנת לחדש את הקיים. אולם מלבד הפיכת חלל מיושן למודרני וחדשני, בעזרת שיפוץ ניתן ליישר קו עם כל הטכנולוגיות ושיטות הייצור החדשות שקיימות, ליהנות מחומרי גלם הרבה יותר איכותיים ועמידים ולבחור מוצרים ברמת גימור גבוהה אשר מיוצרים באמצעים מודרניים ובהתאמה מושלמת לצרכים אישיים ולסגנון העיצוב המועדף עליכם. עם זאת, כדי לאפשר את כל הטוב הזה יש "לשלם את המחיר", תרתי משמע, ולשם כך יש לוודא כי עומד לרשותכם התקציב הנחוץ להגשמת החזון שלכם.

שווה לבדוק: האם אפשר לשפר את תנאי המשכנתא?

אם אתם מחויבים לתשלום משכנתא, לידיעתכם, עומדת לרשותכם אפשרות שנקראת מיחזור משכנתא. המשמעות של אפשרות זו היא לקיחת משכנתא חדשה במקום זו הקיימת, תוך שיפור תנאי ההלוואה במידה משמעותית.
 
יש לציין כי לא בכל משכנתא יהיה זה נכון לבצע מחזור ולכן יש לוודא שמתקיימים הקריטריונים הבאים:
 
  • ניתן להשיג תמהיל או ריבית טובים יותר בשל שינוי התנאים במשק
  • הצטבר לכם סכום כסף אשר יאפשר לסלק את המשכנתא
  • מצבכם הכלכלי השתנה משמעותית וברצונכם להתאים את תנאי המשכנתא למצב החדש
 
מיחזור משכנתא בזמן הנכון זו פעולה שיכולה להוביל לחיסכון של מאה אלף שקלים ואף יותר, סכום לא מבוטל אותו תוכלו להשקיע בשיפוץ הנכס ושיבוחו. חשוב לציין שלא בכל מקרה מיחזור תהיה האפשרות האידיאלית ולכן מומלץ לפנות למומחים בתחום.

למידע נוסף על מיחזור משכנתא לחצו כאן>>

לאחר השגת התקציב, הכיף מתחיל

במידה ועמדתם בקריטריונים והצלחתם למחזר את המשכנתא, עתה זה הזמן להתחיל את השיפוצים בראש שקט. וכשם שלא מומלץ למחזר משכנתא ללא ייעוץ מתאים, כך אין זה כדאי לעבוד עם נותני שירותים ללא מוניטין או ניסיון בתחום. המלצה שלנו: גם במקרה הזה לא מומלץ להתפשר ולעיתים כדאי להשקיע זמן ומשאבים בחברה מקצועית אשר תספק מוצר ברמת גימור גבוהה תוך עמידה בלוחות זמנים ושמירה על דיוק ועל איכות העבודה. בשלב זה השמיים הם הגבול ותוכלו לשלב בשיפוץ אלמנטים רבים החל במדרגות ומעקות מעוצבים, דרך ריצוף חדש ויוקרתי ועד למטבח מעוצב ופונקציונלי שישרת את כל הצרכים שלכם.