מערכות ישיבה – הפינוק של הבית!

מערכות ישיבה הן מערכות רהיטים שמיועדות לישיבה נוחה, נעימה ומפנקת. מערכות ישיבה נמצאות בדרך כלל בסלונים, בחדרי המתנה וכדומה, והן מגיעות במגוון סגנונות עיצוביים, גדלים וצורות. מערכות ישיבה מאפשרות לנו לשבת בנוחות ולהתרגע לאחר יום של עבודה, בהמתנה לתור, במנוחה לאחר אימון כושר וכדומה. כאשר רוכשים מערכות ישיבה, ישנם שני נושאים חשובים ומרכזיים שאנו בודקים: הנוחות, והמראה.

נוחות של מערכות ישיבה

הנוחות של מערכות ישיבה נקבעת בעיקר על פי סוג המילוי והריפוד שלהן. ישנן דרגות שונות של רכות במילויים למערכות ישיבה. הנוחות גם משתנה מאדם לאדם – ישנם אנשים שמעדיפים מערכות ישיבה רכות במיוחד, שניתן "לשקוע" בתוכן, ואילו אחרים מעדיפים לשבת על מצע קשיח מעט יותר. גם סוג הריפוד משמעותי לנוחות – התחושה שנוצרת בישיבה על ריפוד מבד שונה מזו הנוצרת מישיבה על ריפוד מעור. גם כאן, ישנן העדפות לכאן ולכאן. למעשה, אין תשובה אחת לשאלה "מהי מערכת הישיבה הנוחה ביותר", מכיוון שכאמור, כל אדם מוצא מערכות ישיבה אחרות שנוחות לו באופן אישי.

מראה של מערכות ישיבה

ואם בעניין הנוחות אין דעה חד משמעית, הרי שבעניין המראה על אחת כמה וכמה. מערכות ישיבה מגיעות במגוון ענק של צורות, גדלים, צבעים, ריפודים וסגנונות, כך שכל אחד יכול למצוא מערכות ישיבה לטעמו. מערכות ישיבה מכילות בדרך כלל סטים של ספות, לרוב בעלות 2 ו-3 מקומות. לעיתים מערכות ישיבה כוללות כורסאות בודדות, לעיתים ספה של 4 מושבים ולעיתים מערכות הישיבה הן פינתיות, וממלאות חדר המתנה שלם, או סלון שלם. הריפוד של מערכות ישיבה יכול להיות עשוי מבד או מעור, או מסוגים שונים של חומרים סינטטיים, כמו סקאי למשל. מערכות ישיבה מגיעות במגוון אינסופי של דגמים, צבעים ועיצובים, כך שהן יכולות להשתלב בכל סגנון עיצובי, בכל סלון.

איך בוחרים מערכות ישיבה?

כאשר רוצים לרכוש מערכות ישיבה, יש לשקול מראש את כל התנאים בשטח ואת הפרטים החשובים. לאן מיועדת מערכת הישיבה? לסלון? לחדר ישיבות? חשבו מהן הדרישות שלכן ממערכות ישיבה. האם אתם מעוניינים במקום ישיבה נוח במיוחד, או בעיקר פרקטי? האם יש ילדים בבית שעלולים לקפוץ על הספות, או ללכלך את הריפוד? כמה מקום יש לכם בסלון? גם מבחינה עיצובית, חשוב שתבחנו את האזור שבו יהיו מערכות הישיבה: מהו הסגנון העיצובי של החדר? אלו צבעים ישתלבו בו? וכן הלאה.