מסכי רקמה מעוצבים שנחתכים בלייזר

זוכרים את גזירות הנייר שעשיתם כילדים כשקיפלתם דף נייר לריבועים וחתכתם ממנו צורות משוננות, ולאחר שפתחתם את העטיפה, נחשף דפוס מפתיע ויפה? גרסה בוגרת יותר אפשר לבצע היום וליצור מסכים מדהימים לעיצוב הבית, באמצעות לייזר קאט.

עיצוב גרמי מדרגות וקישוטים לקירות ולדלתות הם רק חלק מהאלמנטים האדריכלים שאפשר לעצב בעזרת חיתוכים בדפוסים מודגשים או מובלטים, גדולים או קטנים, מוכנים מראש או מעוצבים אישית. היום, יש אינסוף אפשרויות חיתוך עץ מלא בלייזר, או חיתוך של כל חומר אחר.

מתכת ועץ הם חומרים שמשמשים לעתים קרובות ליצירת דפוסים חתוכים בשיטות שונות, ובעיקר באמצעות לייזר. אפשר ליצור מסכים דקורטיביים מרושתים על ידי ניקוב יריעות מתכת, בשיטה שנקראת die-cutting, ומתבצעת על גבי גיליונות טרומיים בגדלים סטנדרטיים, אבל השימוש בחיתוך לייזר יכול ליצור דפוסים מרהיבים מותאמים אישית עבור מגוון רחב של יישומים, בקלות וכמעט ללא פסולת ובלאי. העלות של פרויקטים אלה תלויה בחומר, בעובי, בעיצוב וביישום הנדרש.

מדרגות מעוצבות במסכי "משרביה"

מסכי משרביה שימשו במזרח התיכון מאז ימי הביניים. מדובר בעבודת סריג דקורטיבית שמשתמשת בצורות גיאומטריות שיוצרות מסך מקושט. מסכי משרביה מיוצרים באופן מסורתי מעץ או אבני בנייה ומותקנים בחלונות גם כדי לסנן את השמש וגם כדי לספק פרטיות.

מעקה מדרגות משרביה שנעשה בהשראה של אומנות זו יכול להפריד את המדרגות משאר חלל הבית על ידי יצירת מסך אוורירי ומקושט. קיר שכזה יוצר מחסום ויזואלי אבל יחד עם זאת, מציע מידה מסוימת של פתיחות.

דוגמה אחרת הן מדרגות לולייניות שבהן, במקום דוגמה גיאומטרית, אפשר לבחור בדפוס פרחוני מעוצב אישית, כאשר הלייזר חותך את הדוגמא המבוקשת ומתאים את המסך לשטח הברזל של מעקה המדרגות הלולייני.

דלתות מקושטות

אפשר היום ליצור בקלות דלתות הזזה מעץ רגיל עם דוגמת רקמה מעניינת שמבוצעת באמצעות חיתוך בלייזר, כאילו מדובר בבד תחרה ולא בדלת מעץ. דלת כזו מוסיפה היבט דקורטיבי מיוחד לחלל הבית.

באמצעות חיתוך לייזר אפשר ליצור גם דלת מוסך מחוררת ליניארית, שתיצור עיצוב ייחודי ומיוחד במינו. כאשר החורים של הדלת משקפים את האור ויוצרים אפקט יוצא דופן.

מסכי קירות מרושתים

חללים פתוחים יכולים לפעמים להיות חסרי ייחודיות. באמצעות מסכי קירות אפשר להפריד בין אזורים. זוהי דרך חזותית מצוינת להתוויית חללים תוך תמיכה, "נזילה" מעט, בעיצוב הפתוח.

כדאי להשתמש ברשת נירוסטה טרומית כמסך בחלל, כי היא מצריכה תחזוקה מועטה מאוד, אבל צריך לקחת בחשבון שלוח רשת גדול מדי עלול לקבל גלים.
אפשר להשתמש גם בחיתוך לייזר כדי ליצור קיר דקורטיבי חלומי בין יחידות בבית, כמו בין חדר ההורים והכניסה, באמצעות קיר עם דפוס מחורר שנחתך מלוחות MDF, מותאם אישית.

גדרות

בניגוד לשרשרת גדר העץ הטיפוסית, אפשר ליצור גדר מוצקה ממתכת מטופלת, עם חתכים מחוררים וגחמניים בדוגמאות מסוגננות, למשל דמויות של ציפורים, שאפשר לחתוך באמצעות לייזר.

מיסוך וקישוט הקמין

אפשר להשתמש במתכת מעוצבת עם דוגמה שעוצבה באמצעות לייזר, כדי לכסות את אזור האח, מסביב לריבוע האש. אם אתם מחפשים עיצוב פשוט, אפשר לחורר שלוש שורות רוחביות של כ-2 חורים מעל לריבוע האח, וליצור אווירה כפרית עם מגע מודרני.