מטבח לבן – הקווים הנקיים בעיצוב

מטבחים ישנם בכל הסוגים, בחומר גלם שונים ובגוונים רבים. אחד המטבחים הפופולריים היום, הינו מטבח לבן. מה שיוצר אסוציאציה של אווירה נקייה וטהורה. מטבח בגוון זה, מתאים במיוחד, למי שמעוניין לבנות מטבח, על שטח קטן, שכן הגוון הלבן, מגדיל את החלל. הרושם העיקרי שהוא יוצר, זה מרחב גדול ונקי עם אווירה מיוחדת, יש לחשוב על תוספת של צבע רצוי שישתלב בלובן אך יעניק מעין שבירה של הלבן באמצעות אלמנטים שונים ומעודנים. ניתן למשל, להחליף את הידיות של הארונות בגוונים שונים.  יש להתאים את המטבח הלבן, לאלמנטים הנוספים, כגון לחללים הנמצאים בקרבתן, כמו הסלון ופינת האוכל

אווירה יוקרתית ומרשימה

מי שמעונין להתקין בביתו מטבח לבן, יודע, כי האווירה שהוא מעניק הינה יוקרתית ומרשימה.. יש רבים החוששים מהתחזוקה של המטבח הלבן, היות והוא נוטה להתלכלך בקלות, במיוחד, אם ישנם ילדים קטנים בבית.. כל כתם, עשוי לבלוט לעין ולכן ,מטבח זה, יתאים במיוחד לאנשים המרבים להיעדר לשעות רבות מהבית או אם הרגלי האכילה שלהם, יהיו, לאכול בחוץ יותר מאשר לבשל בבית. חשוב לבחור במשטחים כגון שיש שיהיו עמידים בפני שריטות ולבחור גוונים של משטחים ניגודיים ללבן, כך שתיווצר בכל זאת, אווירה חמה. חשוב להסתובב בין אולמות התצוגה, בכדי למצוא את המטבח הלבן שיתאים לסגנון שלכם, היו וקיימים כמה סגנונות: מטבח לבן מודרני, מטבח לבן בסגנון קלאסי, או מטבח בגוון לבן ובעיצוב כפרי.

חשיבות התאורה במטבח הלבן

תאורה טבעית, תמיד תוסיף חמימות ויופי עבור מטבח לבן. התוספת של חממות נחוצה מאוד במטבח הלבן, הנחשב לחיוור. בעבר, המטבחים הלבנים, לא היו נפוצים, היות והם לא נחשבו כמטבחם פרקטיים, הם התלכלכו במהירות. עם השנים, כבר למדנו, כי ניתן לוותר על הפרקטי לטובת האסתטיקה. ניתן למצוא היום חומרי ניקוי עלים שיקלו המון על תחזוקת המטבחים הלבנים.. אם אתם מעוניינים להשיג אווירה של חמימות וייחודיות, התקנת פרקט מעץ, עשיה להקל על המראה של הלובן ולהעניק למטבח נופך חמים ומזמין אשר יקנה הרגשה ביתית ונעימה יותר.
מטבח לבן בסגנון כפרי, עם פיתוחים וידיו חרס פרחוניות בגוונים וורודים ועדינים, יעשו בהחלט את העבודה ויקנו אווירה מיוחדת של חבל ארץ כפרי באירופה. גם חיפוי קיר בגוונים כהים יותר של אבן טבעית וכהה יותר, יעניקו נופך ועיצוב מרהיב למטבח הלבן. הכל ענין של משחק נכון בצבעים וחומרים טבעיים, אשר יעניקו למטבח הלבן גם רכות וגם חמימות.

טיפים יעילים לעיצוב המטבח הלבן

שילוב של עץ טבעי, יהיה מושלם עבור מטבח לבן, למשל, ה"אי" אשר יהיה מרכזי במטבח, יכול להיות בעל פלטה של עץ טבעי, בגוון שיתאים לצבע הלבן של המטבח. ניתן למצוא חומרי גלם שונים, כגון מטבח בגוון לבן, העשוי בטכניקת שלייף לק שהוא מראה מבריק ובסגנון מודרני. מטבח מעץ מלא, שיתאים למראה כפרי ועוד. יש לבדוק אצל מעצב מטבחים ולברר על חומרי הגלם שמהם עשויים המטבחים. תכנון נכון ומדידות מדויקות, יקנו לכם מטבח בסגנון שיתאים לבית ויהיה עדיף עליכם מבחינת הטעם האישי שלכם. יש לשקול גם הזמנת מטבח בגוון לבן מנגר פרטי ולהשוות בין המחירים.