מדריך לבחירה נכונה של פורמייקה למטבח

פורמייקה הפכה בשנים האחרונות לחומר נהדר ופופולארי במיוחד אשא משמש במטבחים רבים, ולא בכדי. מדובר בחומר עמיד, בעל מראה מרשים, אשר יכול להתאים למגוון רחב של סגנונות עיצוב ולהחזיק מעמד לאורך שנים רבות, מה שהופך אותו למשתלם במיוחד לעיצוב של מטבחים.
 
אם אתם מתכננים מטבח חדש לבית שלכם, ורוצים לבחור פורמייקה בצורה נכונה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בכך:

פורמייקה איכותית - החלק החשוב ביותר

הדבר החשוב ביותר שעליכם לבחון כשאתם בוחרים פורמייקה למטבח הינו האיכות שלה. המטבח הוא מקום בו ישנם שינויים קיצוניים של טמפרטורות, ארונות המטבח חשופים לטריקות חזקות של ילדים, שריטות ומכות שונות וחומרים מלכלכים. לכן חשוב מאוד לבחור בפורמייקה איכותית מאוד אשר תהיה עמידה מול כל הסיכונים הללו בצורה הטובה ביותר ותשמש אתכם לאורך שנים רבות ללא כל בעיה.

סגנון עיצוב

כשאתם בוחרים את סגנון העיצוב של הפורמייקה עליכם להתייחס לסגנון העיצוב של המטבח כולו, כמובן. הפורמייקה, אשר תצפה את ארונות המטבח, תשפיע על המראה והעיצוב של המטבח כולו ולכן חשוב לבחור בסגנון עיצוב המתאים לתוצאה הסופית אותה אתם מחפשים.

אם אתם לא בטוחים במה לבחור תוכלו להיעזר בתוכנות הדמיה ממוחשבות אותן ניתן למצוא בחנויות פורמייקה רבות אשר בעזרתן תוכלו לראות כיצד סגנון העיצוב שבחרתם ישתלב עם המטבח שלכם ולהחליט אם זו התוצאה הסופית אותה אתם מחפשים.

בחירת צבע

לאחר שבחרתם את סגנון העיצוב והגימור הגיע הזמן לבחור את הצבע, אשר כמובן משפיע אף הוא על העיצוב, אך לא רק. מלבד המראה הסופי של המטבח הצבע עשוי להשפיע על גורמים רבים כמו למשל:
  • עמידות מול כתמי אוכל קשים. למשל, כתמי כורכום כתומים על מטבח לבן יהיו הרבה יותר ברורים. אמנם תוכלו לנקות זאת בקלות, כי פורמייקה קלה לניקוי, אך אם אתם יודעים כי ארונות המטבח שלכם יהיו חשופים ללכלוך כזה באופן תדיר, חשבו פעמיים לפני בחירת הצבע.
  • השפעה על המראה של חלל המטבח והגודל שלו - אם החלל של המטבח שלכם הוא קטן ארונות מטבח בצבע כהה יצרו מראה של חלל קטן עוד יותר ופחות יתאימו למטבח שלכם לעומת צבעים בהירים אשר יתנו לו מראה פתוח וגדול יותר. לעומת זאת, אם המטבח שלכם גדול יהיה לכם חופש בחירה גדול יותר ותוכלו לבחור גם בצבעים כהים ללא בעיה כלל.
  • התאמה לשאר חלקי הבית - כמובן, אם אתם בונים מטבח חדש אתם רוצים שהוא יתאים מבחינה עיצובית לשאר חלקי הבית, ולכן כדאי מאוד לרכוש מטבח בצבעים המתאימים לצבעים השולטים בשאר חדרי הבית, ובמיוחד בחללים הקרובים אל המטבח, כמו הסלון למשל.
בצורה הזו תוכלו לבחור את הפורמייקה בצורה הרבה יותר טובה וליהנות ממטבח מרשים ומיוחד לאורך שנים רבות,