להפוך את הנגישות לפשוטה לכולם

ניתן לראות בתקשורת לא מעט סיפורים על אנשים קשישים אשר אינם יכולים ללכת כלל או מתקשים בירידה במדרגות אשר גרו כל חייהם בבית משותף או בדירה בעלת שתי קומות וכעת אינם יכולים לצאת מן הבית או אפילו מתקשים לנוע בתוך ביתם. זחליל הוא הפתרון עבורם. הזחליל מורכב מגוף המכשיר עצמו, מן המושב או המשטח לכיסא גלגלים ומן המנגנון המתוחכם המאפשר תנועה חלקה ובטוחה. התקנתו של זחליל בבית או בחדר המדרגות דורשת מומחיות בתחום וחישובים מדוייקים שלוקחים בחשבון את תנאי השטח. עם זאת, התקנתו היא פשוטה בהרבה מהתקנת מעלית (בוודאי מעלית נכים שהיא רחבה יותר). כל עוד מתייעצים עם מהנדס מומחה הבודק מהו הזחליל המתאים וכיצד יש להתקינו, מדובר על מהלך משתלם ביותר אשר מעלה את איכות חייו של המשתמש בו באופן משמעותי.

לשמור על כללי בטיחות

מלבד עצם ההתקנה שצריכה להיות בטיחותית, חשוב לשמור על כללי בטיחות גם במהלך השימוש. ראשית, צריכה להיות מותקנת ידית ידנית לתפעול הזחליל במידה וישנה תקלה במנגנון. תמיד כדאי בעת העליה או הירידה שיהיה אדם נוסף במקום. כאשר ישנה מגבלה רצינית יותר, ליווי או נוכחות הם חיוניים ביותר. דבר נוסף שיש להתקין בזחליל הוא חגורת בטיחות. אמנם מדובר על נסיעה קצרה אך זו בהחלט נסיעה.

לרכוש את הטוב ביותר

רכישתו והתקנתו של זחליל היא חד פעמית ולכן זו רכישה שיש להשקיע בה ולבצע אותה באופן מושכל. אל תוותרו על איכות ובטיחות. רכשו רק זחליל שיוצר על ידי חברה מוכרת שגם נותנת אחריות ועברה את מבחני מכוני התקנים בארץ ובאירופה. בדקו היטב גם מיהו מתקין הזחליל. ההתקנה צריכה להתבצע על ידי מומחה שהוא מהנדס בתחום.