הבית שלנו הוא החממה הפרטית בה אנו חיים ומגדלים את ילדנו. לעיתים רבות הבית נתפס רק כמקום המגורים שלנו. אך לבית תפקידים רבים בחיינו, ההווי של חללי הבית הם אלו שמייצרים עבורנו חוויות, רגעים וזיכרונות בלתי נשכחים.  לכן חשוב מאד לתת דגש לעיצוב ותחזוק הבית ובעיקר בחללים הציבוריים בהם אתם מעבירים את מרבית זמנכם ושעות הפנאי.

אז כמה פעמים רציתם לחדש את הבית שלכם ולא ידעתם מה כדאי לשנות ומאיפה בכלל מתחילים?

מספר טיפים לעיצוב הבית:

צבעי הקירות - אנשים רבים נשארים מקובעים בגווני הצבע הלבן, היוצר מראה נקי ומואר.  עם זאת ניתן ליצור מראה רענן על ידי צבעים שונים בגוונים בהירים.  הבית או הדירה משמשת כבריחה מהמולת הרחוב. לכן חשוב להיכנס לחלל נעים ומזמין וצבעים בהירים יוצרים את התחושה הזו. עם זאת, אפשר לבחור קיר ייחודי שיקבל את הטאץ' העיצובי על ידי צבע עז או טפט מעוצב שישבור את מראה הקירות החלקים.

שלבו סגנונות – היום הכל הולך! אין סגנון אחיד ששולט בבית. השילוב של ישן וחדש, פרטי אספנות ווינטג' פופולאריים מאד ומשדרגים כל מראה חדש והייטקיסטי.  הפריטים הייחודיים הם אלו שנותנים את תחושת החמימות והביתיות לפרטים המעוצבים החדשים. אם ניקח את תחום הריהוט לדוגמא, רהיטים חדשים מאופיינים בגמורים ישרים ובצורות גיאומטריות כשהעץ חשוף ומחוספס. רהיטים עתיקים לרוב מעוגלים יותר ובעליי מראה של צבע מתקלף היוצר תחושה ל מקום חמים ורומנטי. לכן השילוב ביניהם הוא זה שנותן את התחושה של מקום מעוצב שהושקעה בו מחשבה.

אומנות – תמונות ופסלים נותנים לבית מראה יוקרתי ומייצרים מקום למחשבה. אנשים רבים נוטים לתלות תמונות של אמנים מפורסמים או העתקים של ציורי שמן פופולאריים.   תמונה היא זו שמתכתבת אתכם ומשדרת את האישיות, האופי והאהבות שלכם.  צבעי התמונה גם מהווים פקטור ומוסיפים צבע לבית.
שטחים פתוחים – בבתים פרטיים נהנים מגינה, גם אותה חשוב לשמר ולטפח.  הגינה נחשבת לסלון השני והיא מקום מעולה לאירוח, פנאי וארוחות משותפות עם המשפחה והחברים. כדי לארח את כולם, חשוב לדאוג לריהוט גן מרווח ונח שיתאים לצרכי הבית והפעילויות האוהבות עליכם בחצר.  בבניינים, השטח הפתוח הוא מרפסת הבית. גם במרפסת ניתן לשים ריהוט נוח כמו נדנדות, פינות אוכל, עמדת גריל ועוד.

מטבח – המטבח הוא הצוהר שלנו אל הגוף, המטבח חייב להיות מותאם לצרכים שלכם, לאהבות והביקורים שלכם במטבח הבית.  גם כאן לא חייב לשלוט סגנון אחד. אנשים רבים נוטים לחלק את המטבי בין שני צבעים ומוטיבים קבועים החוזרים על עצמם בארונות המטבח, צבע השיש, שילוב ידיות תואמות וכדומה.

לסיכום, חשוב שהבית שלכם ישקף אתכם, את האבות והעדפות שלכם ועם זאת יתאים לצרכים, הרצונות והפעילויות שלכם בשטחו.