המדריך המקוצר לבחירת דלתות פנים

לדלתות הפנים בבית שלנו, או אפילו במשרד, יש חשיבות רבה. מעבר לעובדה שהן חוצצות בין חללים ומעניקות גם פרטיות, הן משמשות כאלמנט עיצובי לכל דבר. מסיבה זו בדיוק חשוב לבחון אותן היטב לפני שבוחרים אותן מתוך מבחר האפשרויות ולשים דגש על מספר נקודות, במהלך החיפוש. הנה מדריך קצר שיעזור לכם לבחור אותן, ובמיוחד אם אתם בתהליך של שיפוץ או של בניית בית:
  1. סוג הדלת שבו מעוניינים מחפשים דלתות פנים לבית שלכם? לפני שאתם בוחרים את הדלתות הרצויות, חשוב שתכירו את הסוגים הקיימים. ישנם סוגים שונים של דלתות לחדרים הפנימיים של הבית ולכל סוג מאפיינים שונים. למשל, יש דלתות הזזה גלויות ודלתות הזזה נסתרות ויש כמובן דלתות שנפתחות באופן הרגיל המוכר לנו. כל סוג עונה על צרכים שונים וגם כל סוג של דלת מתאים לעיצובים אחרים.
  2. עיצוב הדלת – דלתות פנים מוצעות כיום במגוון רחב של עיצובים וצבעים. לפני שבוחרים אותן, כדאי לבדוק את הצבעים והעיצובים הקיימים ולוודא שאלה משתלבים במרחב כולו, בבית או במשרד שלשמו הן נרכשות. כדאי להתייחס לצבע של הדלת ולבחון האם ועד כמה הוא משתלב באלמנטים האחרים במרחב, כמו צבע הקירות, הריצוף שבבית וכמובן גם הריהוט ובאופן כללי העיצוב עצמו. מומלץ מאד לבחור בצבע ניטרלי ככל שניתן, שכן זה מתאים לרוב לכל סגנונות העיצוב ולכל הצבעים. מעבר לכך, במידה ומשנים את צבע הקירות או מוסיפים אלמנטים עיצוביים חדשים לבית, אין צורך להחליף את הדלת ואפשר ליהנות מעיצובה הנהדר גם כשהסביבה משתנה.
  3. הפרזול שבדלת – יש להתייחס לכל האלמנטים של הפרזול, הקיימים בדלת. כמו הידיות של הדלת, מנגנון הנעילה של הדלת והצירים. כשבוחרים דלת פנים כדאי לבחור דלת עם ידיות המשלבות בין פונקציונאליות ליופי. חשוב שהן תהיינה נוחות לשימוש, קלות לתחזוקה ולא מתלכלכות מהר מדי וכמובן גם יפות ואסתטיות. הידיות הן חלק בולט ומשמעותי מאד בדלת ויש לבחון אותן לפני הבחירה. גם מנגנון הנעילה של דלת הפנים הוא פרמטר חשוב שיש לקחת בחשבון וחשוב שיהיה בטיחותי.
  4. העלויות – דלתות הפנים של היום מוצעות בטווח רחב של מחירים. מחיר הדלת נקבע בהתאם לפרמטרים כמו איכות הדלת, האלמנטים השונים שהיא כוללת, החומרים שמהם היא עשויה ועוד. לפני שבוחרים את הדלתות החדשות לבית או למשרד, כדאי מאד לערוך סקר שוק, להשוות בין העלויות וגם להתייחס לתקציב שהוגדר מראש. כך החיפוש יהיה מדויק הרבה יותר, קצר יותר ויאפשר לאתר את הדלתות המתאימות ביותר. אלו שעונות על הצרכים הקיימים, אלו שמשתלבות בצורה הרמונית ונכונה עם האלמנטים השונים וגם אלו שמוצעות במחיר אטרקטיבי.