הלוואה לשיפוץ – כיצד לוקחים אותה בצורה חכמה ואיך זה קשור לאלמנטים מעץ

 מחקרים שונים מראים שישראלים מוציאים בממוצע בין 40 ל-50 אלף שקל, לעיתים קרובות סכום זה דורש מהם ליטול הלוואה לשיפוץ מאחר והם אינם יכולים לשלם אותו בעצמם. הלוואה זו מאפשרת להם לבצע את השיפוץ כפי שהם רוצים, כשתנאי ההחזר שלה הם מאוד נוחים ומתפרסים על פני תקופה ארוכה.

להבדיל מבעבר, אנחנו רואים כיום ניסיון רב לשלב בשיפוצים אלמנטים ייחודים אשר גם ישנו את המבנה של הבית אך גם יוסיפו לו דברים חדשים, כאלה שיכולים לשרת את מי שמתגורר בו ולעלות את ערכו, אם בעתיד הם ירצו למכור אותו. זו אחת הסיבות שהתחום של הלוואה לשיפוץ הוא מאוד נפוץ, כי גם אם אנחנו נוטלים הלוואה ומשקיעים עוד כסף משלנו בשיפוץ, הרי שבכך אנחנו מעלים את ערך הנכס, ובעתיד אנחנו יכולים להרוויח ממכירתו.

כשאנחנו בודקים מה הם אותם אלמנטים מדוברים, אנחנו יכולים לראות, בין היתר, שיותר ויותר בתים בישראל מוסיפים מוטיבים שונים של עץ, החל ממעקות פנים וחוץ אשר הופכים את החדרים ליפים יותר, מאחזי ידיים שמתאימים למקומות שונות, כגון מרפסת, חדרי אמבטיה, מסדרונות, אשר משלבים מצד אחד אלמנט עיצוב מעניין ומצד שני גם משמשים אלמנט בטיחות נוח ופשוט, וכמובן מי שיכול, הרי שהוא מוסיף קומה נוספת אליה אפשר לטפס באמצעות מדרגות עץ משולבות במעקה עץ או מתכת.

כלומר אנחנו רואים כאן מגוון אפשרויות להפוך את הבית, בעזרת הלוואה לשיפוץ, למבנה מעוצב היטב, עם חומרים אשר לא תמיד אנחנו משלבים במבנה בצורתו המקורית. עצם העובדה שאנחנו מחליטים לשפץ את המבנה המקורי, אנחנו בעצם מרשים לעצמנו להשתמש בכלים ומוטיבים אשר בדרך כלל לא באים לידי ביטוי במבנה המקורי.

מה אנחנו צריכים לדעת כאשר אנחנו בוחרים אלמנטים של עץ בשיפוץ

ישנם 3 דברים עיקריים שעלינו לדעת, ראשית, מה סוג העץ בו אנחנו בוחרים להשתמש. אנחנו נבחר תמיד בעץ מלא, שכן זה העץ הטוב והעמיד ביותר. זה עץ איכותי שיחזיק לנו מעמד זמן רב.

שנית, גוון וצבע העץ, זה משמעותי בעיקר לצורך העיצוב והשילוב של האלמנטים עם חלקים אחרים במבנה בכלל ובחדר בו אנחנו מתקינים את האלמנטים. אנחנו יכולים לבחור בין אלמנטים בצבעים כהים עד צבעים בהירים, כמובן.

שלוש, עלינו להתייחס לשאלה כיצד נראים אותם מוטיבים, איך הם מעוצבים, וכיצד הם משתלבים במרחב.

כיצד לוקחים הלוואה לשיפוץ ומשתמשים בה בחוכמה

הדרך הפשוטה ביותר היא ליצור תוכנית במסגרת נוכל לראות, ברמת דיוק גבוהה עד כמה שניתן, כיצד אנחנו יכולים להחזיר את ההלוואה עם הריבית שלה, מדי יום. התוכנית תהיה מבוססת על הכנסות והוצאות חודשיות.

לאחר שנכתוב את התוכנית, נוכל לדעת באיזה סדר גודל יכולה להיות ההלוואה שאנחנו ניטול וכיצד נחזיר אותה. אז גם נוכל לדעת כיצד ובמה נשקיע את הכסף במסגרת השיפוץ שלנו.