אם כבר גדר אז רק אלומיניום

גדרות הן הדרך הטובה ביותר למנוע מזרים להציץ, לגשת, לגעת או לחדור לאזור הפרטי שלנו, זה נכון אם מדובר על בית, חצר או אפילו מפעל. הגדרות הן התוחם האידיאלי, כמובן שהגדרות לא ימנעו את הטיפוס עליהם אבל זה בדיוק כמו מנעול בדלת, גם אותו אפשר לפרוץ. גדרות אלומיניום הפכו בשנים האחרונות להיות הפתרון המושלם לגידור ותיחום אזורים בצורה מושלמת ואסטטית. יתרה מכן ככל שההיקף או השטח שאנו רוצים לתחום גדול יותר כך העדיפות לבחירת גדרות אלומיניום גבוהה יותר. יש סיבה טוב לבחירת גדרות אלומיניום על פני חומרי גלם אחרים והבולטת שבהן היא התחזוקה.

היתרון בבחירת גדרות אלומיניום על פני חומר גלם אחר

כאמור גדרות הן בעלות יתרון משמעותי על פני חומרי גלם אחרים והוא עניין התחזוקה. גדר עשויה מעץ היא גדר יציבה ויפה מאוד אפילו משתלבת במראה הכפרי של החצר אולם לעץ יש חיסרון בולט והוא העמידות הנמוכה שלו כאשר לא מבצעים תחזוקה. העץ מאוד פגיע מבחינת מזיקים ומים, כאשר יש חילופי עונות וטמפרטורות יורדות ועולות העץ משנה את הדחיסות שלו, השינוי יוצר אי יציבות והגדר לרוב מתחילה להתנדנד, הטיפול התקופתי מחייב את השימור של הגדר, חיזוק היסודות וצביעת הקורות מחדש. גדרות ברזל גם הן גדרות חזקות ועמידות מאוד אולם גם הברזל מחייב טיפול תקופתי אומנם בטווחים ארוכים יותר אך עדיין אם הצבע התקלף או נפגע יש צורך בתיקון מיידי על ידי שיוף וצביעה מחדש אחרת חלודה עלולה לתקוף את הברזל ולגרום לו להירקב. בכל מקרה של בחירת חומרי גלם שונים מאלומיניום מחובתנו בכל חילוף עונה לבדוק ולחפש קילופים בצבע, אם הם נמצאו לשייף אותם ולצבוע מחדש, כאשר התחזוקה מתבצעת בצורה שוטפת הגדר נשמרת לשנים רבות וארוכות.

בחרתם אלומיניום?, תשכחו מתחזוקה

להבדיל מכל חומרי הגלם האחרים גדרות אלומיניום הן היחידות שלאחר התקנתן אין צורך בתיקונים או תחזוקה. הגדרות יציבות ועמידות מאוד. היתרון של האלומיניום שהוא חומר קל משקל ועמיד מאוד בשינויי מזג אוויר, הצביעה שלו מתבצעת בתנור ולכן אין קילופים בצבע אפילו אם האלומיניום נשרט. כאשר אתם עומדים להתקין גדר ארוכה וגדלה בחירה בגדרות אלומיניום תהווה יתרון רציני עבורכם, כי אין צורך בתחזוקה, תארו לכם את הגדר שמקיפה את החצר שעליכם לשייף ולצבוע מחדש... פעם או פעמיים זה יהיה כיף אבל לאחר מיכן ממש תתחמקו מהעול הזה ולכן אלומיניום גם בעוד 10 - 15 שנים יראה כאילו התקינו אותו אתמול. חשוב מאוד לבדוק איזו גדר אתם עומדים להתקין, גדרות אלומיניום גם הם באות ברמות ושיטות שונות של הרכבה, יש גדרות שהפרופילים שלהם מחוברים על ידי ברגים ויש אחרים שמחוברים על ידי ריתוך, כול סוג וסגנן מתאים לאופי התקנה אחר. חשוב שבעל מקצוע מיומן יבחן את המקום המיועד להתקנת הגדר ויחד איתכם יחליט על ההתקנה המתאימה ביותר עבורכם.