יתרונות פרגולות עץ

פרגולות הן פתרון הצללה מצוין המתאים מאוד למזג האוויר הישראלי וסגנון הבנייה המקובל בארץ. אין זה מפתיע שישראלים רבים בוחרים בהתקנת פרגולות לבית. הפרגולות מספקות לנו תועלת רבה ומאפשרות לנו ליהנות יותר מהגינה שלנו או אפילו המרפסת והגג. אך ישנם סוגים שונים של פרגולות העושים שימוש בחומרי גלם שונים. מבין הסוגים הנפוצים ניתן להזכיר פרגולות עץ, פרגולות אלומיניום, pvc, רשתות ועוד.

היתרונות של פרגולות עץ

התאמה לכל מקום – פרגולות עץ ניתן להתאים לכל מקום בו רוצים פתרון הצללה. זו יכולה להיות הגינה הקטנה שלכם, המרפסת או הגג של הדירה. ניתן להקים פרגולה בכל מקום ולהשתמש בשיטות שונות על מנת לקבע אותה לאדמה ולקירות תוך גדי הקפדה על המראה האסתטי.

גודל בהתאמה אישית – השימוש בעץ מאפשר להתאים את הפרגולה באופן אישי לצרכים של כל אחד, הן מבחינת השטח שעומד לרשותו וה מבחינת הגובה. זוהי בעצם אחת הסיבות מדוע ניתן להתקין פרגולת עץ בכל מקום.

מראה טבעי – אין כמו המראה הטבעי של העץ וצבעי האדמה. פרגולות עץ הן ממש דבר מתבקש בגינה והן מהוות תוספת המשלימה את היופי הטבעי של הגינה הירוקה שלכם. העץ, על כל צבעיו השונים, תמיד משתלב יפה בין העצים והפרחים של הגינה שלכם. בנסיבות אחרות תוכלו דווקא להתקין את הפרגולה במרפסת על מנת להביא אל תוך הסביבה הביתית את אותו מראה עץ טבעי.

סוגים שונים של חיפוי – על הפרגולה ניתן להתקין סוגים שונים של חיפוי על מנת ליהנות מהגנה מפני השמש ואפילו הגשם. ישנם סוגים שונים של חיפויים בגוונים טבעיים המשתלבים היטב עם היופי הטבעי של פרגולות עץ.

סוגים שונים של עץ – ניתן להשתמש בסוגים שונים של עץ וכך לתת לכל פרגולה את המראה הייחודי שלה. אפילו אין צורך להשתמש בצבע אלא רק בשמן המשמר את העץ ומדגיש את הגוון הטבעי שלו.

פתרון עיצובי – תהיה זו טעות להתייחס לפרגולות עץ אך ורק בתור פתרון הצללה פרקטי. אמנם הן אכן פתרון הצללה פרקטי אך יש להן מראה עיצובי שלא ניתן להתעלם ממנו. אדריכלים ומעצבים רבים עושים שימוש בפרגולות עץ בצורות יצירתיות המשתלבות בעיצוב.

התקנה פשוטה – חומר גלם זה מאפשר התקנה מהירה ופשוטה. מתקיני הפרגולות יכולים לחתוך את העץ בקלות בהתאם למידות הרצויות ולהרכיב פרגולה במהירות שיא. ההתקנה הפשוטה בהחלט משתקפת בעלויות ומאפשרת להפחית אותן.

לסיכום, אם אתם רוצים ליהנות מפתרון הצללה איכותי והחלטתם לבחור בהתקנת פרגולת עץ, חשוב שתדעו שזה לא מסתכם בזה; יש לשים לב ולבחור היטב את מי שנותן לכם את השירות.חשוב לבחור ניסיון רב בתכנון והתקנת פרגולות עץ והיזהרו מחובבים. כך תוכלו להבטיח לעצמכם הנאה מרובה לאורך שנים ארוכות עם הפרגולה.

מאמרים נוספים

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות
עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות - יצירת בית מגורים פרטי מיזוג אמנותי של ארכיטקטורה, פונקציונליות וגישה עם חשיבה קדימה.

קראו עוד
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם

חדר המדרגות הוא חלק חשוב בחלל המשרדים. זה יכול לשמש למטרות רבות.

קראו עוד
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?

כשמדובר במעקה למדרגות בבית שלכם, יש שתי אופציות מובילות – מעקה מעץ או מעקה מזכוכית

קראו עוד