הפרטים הקטנים בבית דו קומתי שעושים את ההבדל

ברוב הפעמים כאשר אתם מתכננים לעצב מחדש את מקום המגורים שלכם (או אפילו רק חדר אחד בו) או כאשר אתם מתכננים מעבר לדירה חדשה – אתם שמים דגש בעיקר על הפרטים הגדולים; צבע הקירות, בחירת הריהוט בבית, חלוקת החדרים ועוד, הם הפרטים העיקריים להם תתנו את תשומת הלב שלכם. יחד עם זאת, כנראה שבהמשך תהליך העיצוב תגלו שמה שהופך נכס למקום מגורים ודירה לבית אמת הם דווקא הפרטים הקטנים ביותר, אלו שלא נתתם להם את תשומת הלב ולא חשבתם בכלל שיכולים לשנות.

הבחירה בבית דו קומתי

כאשר אתם בוחרים לגור בבית או בדירה בעלי שתי קומות, נפתח לכם שער חדש ומרגש של אבזור ועיצוב לפי טעמכם האישי – המעבר בין הקומות. בחירת המדרגות, המעקים ומאחזי היד במעבר בין הקומות יכולה לשנות לחלוטין את מראה הבית. מומלץ לשים דגש על שני היבטים בעת הבחירה – נוחות והתאמה לעיצוב בבית. בכל הנוגע למראה, מומלץ מאד לשלב את המדרגות והמעקים עם שאר מראה הבית. כך, אם הבית שלכם כפרי, חמים ונעים, מן הסתם לא מומלץ לבחור במדרגות זכוכית שיתאימו דווקא לבית מודרני מאד. בדיוק כשם שמעקה עץ איכותי לא יתאים לבית בעל עיצוב לבן עם קווים נקיים, בו יתאים דווקא מעקה מניקל, לדוגמא. בנוסף, הנוחות מאד משמעותית ומומלץ לבחור בחומרים שמתאימים לבני הבית. לדוגמא, אם ישנם ילדים קטנים בבית, אולי מומלץ לבחור מדרגות עמידות מחומר שאינו נסדק או מתלכלך, ובגימור ללא פינות או קצוות חדים שיכולים לפגוע בילדים.

פרטי הנוי הקטנים

התמונה הגדולה הופכת לשלמה רק בזכות הפרטים הקטנים. כך, תוספות של חפצי נוי ברחבי הבית יכולים להשלים את המראה ולהפוך את הזרימה בבית לחלקה ונעימה יותר. אגרטלים, תמונות ממוסגרות, תאורה נכונה, פריטי אחסון שימושיים המתאימים לחלל – כל אלו יכולים להיות הן פרקטיים והן נאים, ולהתאים לשאר חפצי הבית בצורה מושלמת. גם כורסת קריאה צבעונית שמונחת בפינת הסלון ומעליה תאורת לד המכוונת בנוחות לקריאה על הספה יכולה להיחשב כפריט נוי שקושר את כל חלל הסלון יחדיו.

אבזור הבית בצורה נוחה

דאגו לאבזר לכם את הבית בצורה הנוחה ומתאימה לכם, כלומר – התאימו את המטבח לצרכים שלכם, לגובה המתאים לבני הבית ובצורה המוגנת מפני ילדים קטנים, ודאו כי הבית מואר בצורה מיטבית בכל חלקיו (גם במסדרון או בפינות להן בדרך כלל לא תקדישו תשומת לב מרובה) ודאגו שלכל אחד מבני הבית תהיה את הפינה הנוחה שלו, בה הוא אוהב לשהות במהלך היום, בין אם זה חלל חדר המשחקים, מיטות וחדר השינה, כורסה נוחה בסלון או אי במטבח.

מאמרים נוספים

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות
עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות - יצירת בית מגורים פרטי מיזוג אמנותי של ארכיטקטורה, פונקציונליות וגישה עם חשיבה קדימה.

קראו עוד
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם

חדר המדרגות הוא חלק חשוב בחלל המשרדים. זה יכול לשמש למטרות רבות.

קראו עוד
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?

כשמדובר במעקה למדרגות בבית שלכם, יש שתי אופציות מובילות – מעקה מעץ או מעקה מזכוכית

קראו עוד