שילוב מעקות מעוצבות בחצר עם שערים חשמליים

כאשר אנו חושבים על מעקה, אנו נוטים לחשוב על אותו מעקה במדרגות או בכל אופן, כזה אשר נועד לסייע לנו לעלות או ללכת באזור כלשהו. במאמר זה, אנו מבקשים להכיר לכם את המעקות המעוצבות, במיוחד עבור חצרות.

תחום מעקות מעוצבות: ממש לא כמו פעם

השימוש הנפוץ ביותר של מעקות הינו לבטיחות, ולכן אין זה משנה אם המעקה נמצא בחוץ או בפנים – בכל אופן, מדובר בכלי אשר מסייע לנו להישמר מפני נפילה, להגן על הבית או הגינה וכדומה. חושב לציין, שבדומה לתחומים נוספים בעיצוב הבית, גם תחום המעקות התפתח רבות בשנים האחרונות, כאשר דגש מיוחד הושם על עיצוב המעקות, לצד הפונקציונאליות שלהם בנושא בטיחות הבית.
 

מעקות מעוצבות בחצר – למה הן נועדות?

אחד מן השימושים הנפוצים ביותר של מעקות מעוצבות בחצר הוא הסתרה של חצר הבית, תוך שמירה על חזית הבית אסתטית ונעימה למראה. רבים יודעים, בייחוד הודות לצפיפות המגורים אשר קיימת כיום, כי חצרות הבתים נוטות להיות פתוחות לרווחה ולכן דיירים רבים בוחרים להגביה את המעקות, על מנת להסתיר את חצר הבית ולהשיג פרטיות במידה רצויה.
שימוש נוסף, אשר נפוץ בעיקר בבתים אשר יש בהם ילדים קטני או כלבים הוא נושא הבטיחות. בפועל, חומות בתים רבות או מעקות מקוריות של חצרות לא הוקמו בגובה מספק, על מנת שיוכלו להגן על ילדים קטנים המסתובבים בחצר ויכולים חלילה לקפוץ מעליהן, או להבדיל להגן מפני בריחה של כלבים הנמצאים בחצר הבית.
 

כיצד לבחור את עיצוב המעקות?

חשוב לציין המעקה איננו "רהיט" הנמצא בתוך הבית, ולכן אין שום צורך להתחשב (כמעט) בפנים הבית, על מנת להחליט על עיצוב המעקות. אז במה כן להתחשב? ראשית, עדיף להתחשב בחומה או במעקה המקורי עצמו – הרי כמה פעמים ראינו מעקות חיצוניות אשר נראו כאילו הוסיפו אותן באופן לא אסתטי לחצר הבית? נוסף על כך, מומלץ להתחשב ברמת הפרטיות אשר תהיו מעוניינים להקנות לחצר ובאופי הבית עצמו – מעקות עץ נראות חמות יותר ואף יכולות לתת תחושה של חמימות לבית, לעומת מעקות מתכת אשר יכולות להיות משולבות עם זכוכית למשל, ונוטות להיראות מודרניות יותר. אגב, משחק עם זכוכית יכול להקנות פרטיות במידה משתנה לבית.

ומה הקשר לשער החשמלי?

במקרה של חצרות בעלות שערים חשמליים, מומלץ ביותר להתאים את המעקות למראה השער. עניין זה כמובן איננו חובה, אולם הוא בהחלט יכול לסייע לעיצוב חוץ הבית שלכם על ידי יצירת המשכיות. בנוסף, ניתן להתאים את גובה המעקות ולגובה השער וכך להתאים בין השניים עוד יותר.
 
לסיכום, ניתן לראות כי תחום המעקות המעוצבות התפתח מאוד בשנים האחרונות ומכיל כיום מגוון רחב של אפשרויות, לרבות התאמות שונות למרכיבים בבית, לרבות השער החשמלי.