עיצוב חדר מדרגות בבית פרטי

חדר מדרגות בבית פרטי אמור להיות מעוצב בצורה שתהיה גם פונקציונאלית וגם דקורטיבית. מלבד השימוש היום יומי בחדרי מדרגות כדי לעלות ולרדת בין החדרים, יש לו נוכחות אסתטית שקשה להתעלם ממנה והשפעה מהותית על האווירה בחלל הפנים. כמו כן, קיימים סגנונות עיצוב שונים שבהם ניתן להשתמש על מנת לשדרג את חדרי המדרגות והבלבול בתחום גדול.

האמת היא שחדר המדרגות הוא גם אחד הדברים הראשונים שרוכשים פוטנציאליים בודקים כאשר הם מחפשים וילות למכירה ברחבי הארץ. לפיכך, לעיצוב השפעה מסוימת על ערך הנכס ויש כמה דגשים שעליהם כדאי להקפיד כאשר רוצים להפיק מחדרי המדרגות את מלוא הפוטנציאל:

התאמת החומרים והשילוב ביניהם

חדרי מדרגות בבית פרטי צריך לעצב לפי שאר החלל ובהתאם לצבע, לגוון ולסגנון. בפועל, את ההתאמה לסגנון העיצוב הקיים משיגים עם חומרים כגון עץ, פרקט, שיש, אבן, זכוכית וכן הלאה. התרשמות מהחומרים תעזור להתאים אותם לסגנון העיצוב ולמסגרת התקציב.
 אם למשל מדובר בבית פרטי שבו יש פרקט, העיצוב המתאים יהיה מדרגות עץ להשגת אווירה חמימה וכפרית. מנגד, מדרגות משיש או בטון מוחלק יתאימו לבתים עם אווירה יוקרתית – בעוד מדרגות אבן יתכתבו עם סגנון העיצוב הים תיכוני. לחילופין, אפשר לנסות לשלב חומרים או ליצור בכוונה ניגודי צבעים מעניינים.

גורם ההחלקה ונושא הבטיחות

הייחודיות של סולם יעקב היצרן המוביל בישראל למדרגות ומעקות באה לידי ביטוי בין היתר בעניין הבטיחותי. לעומת חללים אחרים בבית שבהם האסתטיקה עומדת בראש סדר העדיפויות, עם חדרי מדרגות חשוב למנוע את גורם ההחלקה ולזכור את נושא הבטיחות – בעיקר אם בבית גרים פעוטות וילדים. מלבד גורם ההחלקה ונושא הבטיחות, לא כל החומרים מתאימים לכל הלקוחות. בעלי משפחות יעדיפו לוותר על שימוש במעקה זכוכית, בעוד משקיעים בענף הנדל"ן ינצלו את האקסקלוסיביות של חומרים מן הסוג הזה על מנת לגבות סכום גבוה יותר על ההשכרה או המכירה של הנכס.

שימוש באלמנטים מיוחדים

חדר המדרגות בבית פרטי מרכז עולם שלם של אפשרויות דקורטיביות. מלבד סוג המדרגות שאותו בוחרים בשלב יחסית מוקדם, צריך לקחת בחשבון פרמטרים נוספים ובהם עיצוב המעקה או גימורים מיוחדים.
 המעקה צריך להיות מעוצב בקשר ישיר לסוג המדרגות ואפשר גם להגיע למצב שבו הוא מתכתב עם גופי תאורה ושנדילר מהתקרה. כמו כן, ניתן לעצב את המעקה לפי טפטים שמודבקים על הקירות ובשילוב תמונות קיר, אגרטלים ועוד.

בשורה התחתונה, חשיבה מחוץ לקופסא ונקיטת גישה יצירתית יבטיחו עיצוב מושלם של מדרגות גם בבית פרטי. מה שצריך לעשות הוא להתחיל בהגדרת סגנון העיצוב המבוקש ולבדוק איזה חומרים מספקים את המענה המקיף ביותר עבורו. בהמשך, רק נותר לבחון את ההיבט הטכני של גורם ההחלקה ונושא הבטיחות – על מנת להתאים את התוצאה למה שקורה מסביב למדרגות באמצעות אלמנטים מיוחדים.

מאמרים נוספים

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות
עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות - יצירת בית מגורים פרטי מיזוג אמנותי של ארכיטקטורה, פונקציונליות וגישה עם חשיבה קדימה.

קראו עוד
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם

חדר המדרגות הוא חלק חשוב בחלל המשרדים. זה יכול לשמש למטרות רבות.

קראו עוד
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?

כשמדובר במעקה למדרגות בבית שלכם, יש שתי אופציות מובילות – מעקה מעץ או מעקה מזכוכית

קראו עוד