עיצוב בית פרטי בשילוב מדרגות ומעקות

תכנון בית פרטי היא משימה לא קלה ששייכת בדרך כלל לאנשי המקצוע ביניהם: מעצבים, אדריכלי פנים, מומחים לבניית מעקות ומדרגות, מעצבי גינות ועוד.
עם זאת רבים מבעלי הבית או אנשים שנמצאים בתהליכי בניית בית פרטי הרוצים לקבל מושג על האופן שבו מתכננים ומעצבים בית פרטי, וזאת כדי שהם יוכלו להשתתף בתהליך תכנון ועיצוב הבית.

אז מהם השלבים החשובים בעיצוב ותכנון בית פרטי?

תכנון בית פרטי מתחיל בראש ובראשונה מקונספט אחד שמלווה את כל עיצוב הבית. מעצבי פנים בשיתוף עם בעלי הנכס מחפשים אחר קונספט שמתאים לסביבה שבו נמצא הבית, לאורח החיים של הדיירים וכמובן לטעמם האישי של בעלי הבית.

כאשר מוצאים קונספט עיצוב מושלם הוא חולש על כל האלמנטים בבית החל מריצוף הבית, מתכנון ועיצוב המעקות והמדרגות, ממראה המבנה החיצוני, עיצוב המטבח, פינת האוכל הסלון, תכנון קומות נוספות, כמו גם עיצוב גנים ורהיטים בחצר הבית שמשפיעים מאד על המראה החיצוני של הבית, תוך בחירת סוג חומרים המרכזיים שעימם יעוצב הבית.

השפעת מעקות ומדרגות על מראה הבית

כאשר אתם מתכננים דירה, בית או כל מבנה, חשוב לדעת כי למדרגות הבית ולמעקות ישנה השפעה עצומה על עיצוב הבית והמראה הכללי שלו. כאשר אתם בוחרים מדרגות, חשוב לשים את הדגש על בחירת מדרגות שמתאימות לעיצוב הכלל של הבית, ובחירת מעקות בעיצובים מיוחדים שישתלבו עמן בצורה טובה.

בנוסף יש לשים דגש בבחירת המדרגות גם על פונקציונליות בשימוש, התאמת המדרגות לבני המשפחה ולאנשים השוהים במבנה תוך התאמת המדרגות לניקיון קל ומהיר.
כפי שרבים יודעים המדרגות בבית, בין אם מדובר בכמה מדרגות בודדות שמובילות למפלס נוסף, או בגרמי מדרגות שנמצאים בדרך כלל בכניסה לבית ומובלים אל קומות עליונות, מהוות השפעה עצומה על מראה הבית, על היוקרה שהוא משרד ועל טון העיצוב.

בחירת מדרגות ומעקות לפי סגנון עיצוב הבית

אחד היתרונות המרכזיים בבחירת מדרגות ומעקות היא שכמעט כל החומרים שמהן עשויים המדרגות מתאימים לשלל סוגים של עיצובים. מדרגות ברזל למשל מתאימות לעיצוב מודרני, תעשייתי ומלכותי. מדרגות עץ מלא מתאימו גם לעיצוב הכפרי וגם לעיצוב המודרני ואפילו לעיצוב בסגנון המזרח הרחוק. מדרגות זכוכית יתאימו למראה המודרני והתעשייתי.

בשל היכולת ליהנות משלל עיצובים, ולמרות שאנשי המקצוע העוסקים בבניית מדרגות ומעקות מכוונים את הלקוחות לבחירת חומרים כאלה ואחרים – עדיין ניתן להתאים את החומר שממנו בונים את המעקות והמדרגות, לתקציב שלכם.

אז אם אתם רוצים להקנות לביתכם את המראה המושלם שבו כלל האלמנטים ישתלבו בהרמוניה אחד עם השני – זה הזמן לפנות אל אנשי המקצוע המומחים בבניית מדרגות ומעקות מעוצבים, לאנשים מקצוע העוסקים בעיצוב, תכנון ובניית גינות, ומכאן להתחיל לתכנן בקפידה את מבנה הבית, הגינה, והחפצים השונים שיהפכו אותו לבית נעים ומעוצב.

מאמרים נוספים

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות
עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות - יצירת בית מגורים פרטי מיזוג אמנותי של ארכיטקטורה, פונקציונליות וגישה עם חשיבה קדימה.

קראו עוד
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם

חדר המדרגות הוא חלק חשוב בחלל המשרדים. זה יכול לשמש למטרות רבות.

קראו עוד
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?

כשמדובר במעקה למדרגות בבית שלכם, יש שתי אופציות מובילות – מעקה מעץ או מעקה מזכוכית

קראו עוד