מעקות ומדרגות ברזל הטרנד של 2024

קדמו את סגנון הבית שלכם לשלב הבא על ידי עיצוב גרם מדרגות חדשני שהוא הטרנד האחרון של 2024.

גרם המדרגות יכול להיות אחד מנקודות המיקוד המרכזיות בבית. כשתבחרו בעיצוב הטרנדי, תוכלו ליהנות לא רק מהמדרגות היפות ביותר, אלא גם ממדרגות לבית כולו טון עיצובי ייחודי.

טרנד המדרגות בשנה החדשה העומדת בפתח, הוא לא סתם משהו שמפרזלים מברזל ומרתכים  במתכת וגם לא סתם משהו כדי להגיע מנקודה A ל-B.

בגלל הגודל, ובדרך כלל, המיקום של גרם המדרגות הביתי, הוא הפוך להיות כמעט חלל משל עצמו. מכיוון שהוא מחבר בין רצפות וקומות בתוך הבית, הוא זה שיכול למזג בין חללי הבית. המשמעות היא שבחירה בגרם המדרגות הנכון יכולה להשפיע על עיצוב הפנים של הבית שלכם.

מבין הצורות האדריכליות האחרונות המשתמשות בברזל לעיצוב גרמי מדרגות, הנה כמה רעיונות שיוכלו להתאים לפרויקט שלכם:

  1. גרם מדרגות כנקודת עיצוב מרכזית

קל להתייחס לברזל כאל חומר פרקטי לבניית גרם מדרגות, אבל חומר זה עובד נהדר גם כאלמנט דקורטיבי מודרני.

גרם מדרגות מברזל יכול להפוך לגולת הכותרת העיצובית, בבית שסגנונו מינימליסטי יותר, וכשהמעקה מעוצב ממוטות דקים וישרים, מצופים בשחור, גרם המדרגות יוסיף גם עניין וגם אלמנט גרפי מגניב.

  1. גרם מדרגות לולייני

גרמי מדרגות לולייניים חוזרים לאופנה, ובגדול. עיצוב זה הוא דרך נפלאה להפיק את המרב מהחלל, כי סגנון המדרגות הספירליות לא דורש שטח רב כמו סגנונות אחרים. אם אתם מעוניינים להגדיל את מרחב המחייה בבית בלי לשבור קירות, מדרגות אלה הן דרך טובה להרחבת החלל. מנקודת מבט עיצובית, גרם מדרגות לולייני עם פרופילים מברזל, ייצור מראה פיסולי ופונקציונלי כאחד.

אמנם, מבחינה היסטורית, מדרגות לולייניות היו ימניות בלבד (כדי לאפשר לאביר נושא החרב להגן על הטירה שלו בעידן ימי הביניים), אבל היום תוכלו לבחור את כיוון הספירלה הנוח לכם, וליהנות מהאפשרות לרדת במדרגות כשכף יד שמאל נשענת על המעקה. תלוי מה מתאים לחלל שלכם.

  1. גרם מדרגות שמעביר אור

בחירת גרם המדרגות הנכון לבית שלכם יכולה למקסם את המרחב בבית. ולמה הכוונה? למשטח זכוכית במקום מעקה. זו דרך נפלאה ועכשווית להבטיח שהאור יוכל להגיע גם לאזורי הבית החשוכים ביותר.

למשל, למדרגות שיורדות מקומת המגורים לקומה שלמטה – אפשר להתאים מדרגות בהירות וכמובן מעקה זכוכית למדרגות הנתמך על ידי עמודי ברזל דקים, צבועים בגוון השולט בקומה התחתונה. הזכוכית תזרים את האור מלמעלה למטה.

  1. גרם מדרגות עם אמירה מוצהרת

גרם המדרגות בבית יכול להפוך לכוכב התצוגה. איך? על ידי בחירה בצורת מדרגות לא סטנדרטית ולא סימטרית. למשל, כמו עיצוב סלילי צבוע בצבע דרמטי אופנתי, שמתעקל למטה באופן עקמומי ושונה לגמרי מגרם המדרגות הלולייני הסטנדרטי

גרם מדרגות הניצב בקומת חדרי השינה ומתגלגל למטה כסליל אקראי, יכול לשמש כנקודת מיקוד המשתרעת על פני שתי הקומות, ולהעניק תחושה של גובה וגודל.

עיקול לא סימטרי מוסיף דרמה ותחושה של חיבור בשתי הקומות. כל צד של גרם המדרגות הפיסולי עשוי מגליל אחד של ברזל עם גימור של שמן כהה שמאפשר למתכת להשתקף מבעד לציפוי. גימור שכזה הוא אמנם בחירה יוצאת דופן עבור גרמי מדרגות אבל הוא יוסיף השפעה מודרנית מידית. ומבחינה מעשית, לכלוכים וכתמים לא ייראו לעין.

  1. גרם מדרגות בעיצוב מינימליסטי

שימוש במעקה המורכב מלוחות זכוכית במסגרת ברזל, יוצר גרם מדרגות עם מעקה מינימליסטי.

גרם מדרגות זה מתאים לחללים בכול גודל, לא משנה עד כמה החדר אפלולי או מואר באופן טבעי. שילוב של לוחות זכוכית שקופים עם ברזל, מציע גימור מאופק בצורה מסוגננת, מושלם למערך עיצוב פנים ניטרלי.

מאמרים נוספים

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות
עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות

עיצוב הבית: דו-קומתי עם אלמנט בשילוב מדרגות ומעקות - יצירת בית מגורים פרטי מיזוג אמנותי של ארכיטקטורה, פונקציונליות וגישה עם חשיבה קדימה.

קראו עוד
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם
כיצד לעצב את חדר המדרגות במשרד שלכם

חדר המדרגות הוא חלק חשוב בחלל המשרדים. זה יכול לשמש למטרות רבות.

קראו עוד
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?
כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור מעקה מעץ או זכוכית?

כשמדובר במעקה למדרגות בבית שלכם, יש שתי אופציות מובילות – מעקה מעץ או מעקה מזכוכית

קראו עוד