עיצוב פנים בבניה קלה

אם בחרתם לבנות ולעצב בית בעצמכם, שיטת הבניה הקלה היא משהו שכדאי לכם לקחת בחשבון. ברגע שאתם לוקחים על עצמכם את כל נושא התכנון, העיצוב הוא משהו שהולך יד ביד איתו. בבנייה קלה תוכלו להיכנס לשלב העיצובי מאוד מוקדם, כיוון למעשה כל שלד הבית מתוכנן מראש. בשיטה זו תוכלו לתכנן בית שהבסיס שלו מבוסס עץ וחומרי הבנייה העיקריים יהיו עשויים עץ גם כן.

מהי בניה קלה?

שיטת הבניה הקלה זולה יותר מהשיטות הקונבנציונליות של בנייה, אך רצוי להבין קודם כל במה בדיוק מדובר ולאחר מכן לשקול האם זה באמת משתלם יותר עבורכם. מומלץ לא לחפש קיצורי דרך ולהכיר היטב ומקרוב את שיטת העבודה הזו. בשיטת בנייה קלה נעשה שימוש בחומרים מתועשים. לוחות העשויים מחומרים שונים עם סוגי בידוד שונים ביניהם ישמשו כקירות והשלד יבנה מעץ או פלדה, ברוב המקרים - עוד בשטח המפעל.

מרכיבי השלד והקירות מיוצרים במפעל לאחר שמתכננים ובוחרים אותם מראש, כך למעשה מתאפשר תהליך עיצוב פנים בבניה קלה. במידה ובחרתם לעבוד עם קבלן מבצע ומעצב פנים, רצוי לשלב את שניהם בשלב התכנון המוקדם כדי לתאם ציפיות בין כל הצדדים ולבנות את התכנית שתאפשר לכם לבנות את בית החלומות שלכם. בהתאם לסגנון עיצוב הפנים בבניה קלה מעץ, תוכלו להתאים חומרים שונים שמהם יורכבו הלוחות והשלד של הבית שאותו תבנו.

תכנון ועיצוב הבית

כאשר בוחרים לעבוד בשיטת הבניה הקלה, מומלץ למצוא קבלן מבצע מנוסה ומוסמך. נכון להיום, אין הרבה אנשי מקצוע שעובדים בשיטה. לכן מבחינה זו, המחיר יהיה די דומה לשיטות בניה קונבנציונאליות. דבר נוסף שחשוב מאוד לזכור הוא שבבנייה קלה כמעט ולא ניתן לערוך שינויים של הרגע האחרון בתכנון, מכיוון שהכול מוזמן מראש לפי התכנית ולמעשה נותר רק לגשת למלאכת ההרכבה במיקום שבו בונים את הבית.

במקרה שהחלטנו לבנות את הבית מעץ, שלד המבנה ייבנה מראש מסוג העץ המתאים אותו נבחר. קירות הבית שהם למעשה הלוחות שנבנים יהיו עשויים עץ גם כן, עם בידוד מתאים ביניהם בהתאם לצרכים שלנו. גם בנושא עיצוב הפנים, מכיוון שמדובר בבית שאותו מרכיבים מחלקים שמכינים במפעל, כדי לתכנן מראש. מעצבים עובדים כיום עם תוכנות סימולציה ממחושבות בתלת מימד ויוכלו לעזור לכם לראות איך הבית עתיד להיראות וכך לבצע את כל ההחלטות החשובות טרם בנייתו.

תהליך הבניה הקלה

לאחר השלב הראשוני של תכנון ועיצוב הבית, התכניות נשלחות למפעל שייצר עבורכם את השלד והפאנלים מחומרי העץ הנבחרים. במקרה של בית פרטי למשל, נעשה שימוש לרוב בפאנלים דו שכבתיים, כפי שנהוג בשיטת הבנייה הקלה. הקבלן המבצע מרכיב את הפאנלים על פני השלד ובסופו של דבר מתקבלת התוצאה, בית מעוצב עשוי עץ בשיטת הבניה הקלה.

ברור אם כן שעיצוב פנים בבניה קלה מעץ הוא תהליך מהנה ואפשרי בהחלט!