עיצוב הגינה באמצעות מדרגות עץ

אם יש לכם גינה או חצר שאתם מעוניינים לעצב - חשוב שתדעו כי מדרגות עץ המובילות מהגינה לכניסה לבית, מדרגות שמובילות אל רצפת עץ או דק, כמו גם כאלה שתתקינו ליד הבריכה או בין משטחי דשא בגבהים שונים: יכולות לשנות את פני הגינה ולהפוך אותה למקום יפיפייה!

כיצד בונים ומתכננים מדרגות מעץ?

כיום ישנן שלל חברות מקצועיות העסוקות בתחום שיכולות לספק לכם את כל הדרוש לבנייה מתאימה והתאמת גרמי מדרגות לגינה, כמו גם מעקות בשלל שטחים ומפלסים בחצר או בגינה.

עם זאת כאשר בוחרים את סוג המדרגות ואת ההתאמה שלהן אל החלל החיצוני, יש לשים לב לכמה דגשים חשובים ביניהם:

התאמה נכונה – בצעו התאמה נכונה של המדרגות לעיצוב ושימו לב כי אתם מבצעים התאמה של המדרגות כמו גם המעקות לעיצוב הגינה. כיום ישנם מדרגות עץ עשויות מחומרים שונים כמו גם בגוונים וסגנונות שונים של עץ, המקנים גוונים בטונים מיוחדים.

שימו לב כי אתם בוחרים גם בסוג הגימור והטקסטורה המתאימים לסגנון החצר שלכם ומתכתבים בצורה נכונה גם עם מראה הבית וגם עם סגנון העיצוב הכולל שבחרתם עבורו.

סוג העץ – חשוב לבחור עצים איכותיים כמו עצי האיפאה העמידים במיוחד לתנאי מזג אוויר של קור וחום, כמו גם שניתן לבחור עץ אלון, עף אורן, עץ טיק, ושלל עצים שנחשבים עמידים במיוחד.

עם זאת יש להקפיד כי אנשי המקצוע הבונים את המדרגות יצפו את העץ בחומרים איכותיים שיגנו על העץ מפני עובש, התנפחות ושחיקה.

בנוסף חשוב לדעת כי ניתן לעיתים להשתמש גם במדרגות עשויות חומרים משולבי עץ ממוחזר ושבבי עץ, אך גם זאת בתנאי שהמדרגות יהיו מוגנות על ידי לכה משמרת וחומרים עמידים.

פונקציונאליות – בזמן שאתם בוחרים את המדרגות לגינה, שימו לב כי אתם בוחרים בכאלה שיהיו פונקציונאליות ומתאימות לגינה שלכם. נסו לבדוק כיצד המדרגות משתלבות עם העיצוב וכיצד הן תורמות לכם לאיכות החיים.

שילוב עם ריהוט גן – וודאו כי אתם מבצעים שילוב של סוג העץ, הצבע שלו ועיצוב המדרגות גם עם המראה הכללי של הגינה, כמו גם עם ריהוט גן מושלם, שיקנה הרמוניות למראה הכללי החיצוני של הבית.

עשו את כל אלה ותוכלו לשלב ביופי וחכמה מדרגות בחצר הבית!