למה דווקא שיש למדרגות פנים וחוץ

לסוג הריצוף ואיכותו השפעה מכרעת על מראה הבית הסופי ועל הרושם שמקבלים הנכנסים לבית, כבר משביל הגישה או החצר. מדרגות משיש הן אחת הבחירות הטובות ביותר לריצוף ומדרגות, הן מבחינת האיכות והן  מבחינת המראה. מומחי חברת בני רוקח תעשיות שיש, החברה המובילה לייצור, ייבוא ושיווק שיש, מסבירים על השיש כחומר הגלם האכותי ביותר.

מה יש בשיש?

השיש הוא הבחירה הטובה ביותר לריצוף ומדרגות, בפנים או בחוץ, והוא מבטיח מראה יוקרתי, אלגנטי ויפה. מה שהופך אותו לכזה הוא הטבע: השיש הוא אבן גיר מיוחדת שבעקבות תהליכים גיאולוגיים שונים נדחסה והתגבשה בצורות שונות, המאפשרות חציבה, ליטוש ופיסול בחומר. ישנם מספר סוגי שיש, הנבדלים ביניהם בצפיפות הגבישים, בטקסטורה שלהם, וכמובן בגוון. במזרח התיכון החם יש לשיש יתרון אדיר של בידוד מחום, וזו אחת הסיבות שרצפת השיש והמדרגות תמיד צונות וקרות. בנוסף, השיש עמיד בפני שריטות ובלאי, והתחזוקה שלו דורשת בעיקר שטיפה וניקוי. ליטוש פעם בכמה שנים יאפשר לשיש לשמור על הברק והמראה היוקרתי של הריצוף או המדרגות ויחזיר לו את המראה החדש והנוצץ.

יוקרה לא יקרה

הרומאי והיוונים פיסלו בשיש, והיום כשאנחנו חושבים על שיש אנחנו חושבים על יוקרה ויופי חסרי גבול. שיש למדרגות פנים וחוץ או ריצוף שיש בפנים או בחוץ משווים לכל מקום בו הם נמצאים מראה יוקרתי ומהודר. כמה יוקרתי וכמה מהודר זה כבר תלוי בעיצוב השיש ובעיצוב הסביבה הכללי, אך בכל מקרה השימוש בשיש משדרג את מראה המקום כולו. כדאי להתייעץ עם אנשי מצקוע בתחום כדי להתאים את סוג השיש ועיצובו לצרכים המדויקים שלכם, גם עיצובית וגם פונקציונלית.

בחירת אנשי המקצוע הנכונים

השיש הוא אמנם אבן חזקה ועמידה ביותר אך מצד שני הוא עדין ויש לדעת כיצד לעבוד איתו כדי להגיע לתוצאות הנכונות. כדי להינות ממדרגות שיש חוץ ופנים שאכן ישרתו אתכם לשנים רבות יש לבחור את אנשי המקצוע מהם תרכשו את המדרגות ושיבצעו את התקנת המדרגות או הרכבת הריצוף בקפידה רבה. עדיף לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע ותיקים ומיומנים בתחום, כדוגמת חברת סולם יעקב, המתמחה במעקות ומדרגות ועובדת עם חברת בני רוקח באופן קבוע. השילוב של שתי חברות ותיקות ומקצועיות, שיש להן מוניטין בתחום, יכול להבטיח לכם מדרגות שיש פנים וחוץ הטובות ביותר שאפשר, שיחזיקו מעמד וישרתו אתכם שנים רבות.