התקנת מעקות ומדרגות - איך עושים זאת?

התקנה של מעקות ומדרגות לבית מחייבת ביצוע של מדידה נכונה והתקנה איכותית. חשוב לבחור בחומרי הגלם הטובים ביותר בכדי ליהנות מקונסטרוקציה חזקה שתשמש אתכם  למשך שנים ותעניק לכם את ההגנה שמגיעה לכם. רוצים לדעת איך מתקינים מעקות ומדרגות כמו מקצוענים? הגעתם למקום הנכון.

התקנת בסיס המדרגות ושלדת המעקה

חשוב למדוד את השטח העומד לרשותכם בטרם כל התקנה ולשים לב למיקום של הקירות התומכים ולחיפוי הרצפה.  לאחר מכן, יש לבצע התקנה בסיסית של המדרגות באמצעות קידוחים נקודתיים ולהוסיף את שלדת המעקה על ידי שימוש בדבק המתאים. עבור אזור המעקה, אנו משתמשים בדבק אפוקסי איכותי אשר ניתן לייבוש מהיר ומאפשר לנו לגשת לשלב הבא של העבודה ללא כל המתנה ממושכת.

ניסור נקודתי והתאמות לחלל הנבחר

במרבית המקרים אנו נראה כי על אף התכנון הממושך והייצור האיכותי, יש צורך לעשות התאמות נקודתיות לחלל הנבחר. לעיתים עבודת השחזה קלה או ניסור נקודתי עשויים להיות ההבדל בין עבודה בגימור גבוה לבין התקנה אשר תאלץ אתכם לבצע מגוון של תיקונים לאורך הזמן.

התקנת חיפוי מדרגות

לאחר שיש ברשותנו קונסטרוקציה ראשונית חזקה, אנו ניגש להתקנה של חיפוי המדרגות על פי הדרישות הרלוונטיות לכל עבודה. ניתן להשתמש בחיפוי עץ, זכוכית או מתכת עבור המדרגות וחשוב לבחור את חומר הגלם על פי הצרכים האובייקטיבים שלכם.  חיפוי המדרגות מהווה את נקודת המפגש הראשונית בין העולים והיורדים בגרם המדרגות, כך שצריך להקפיד על עבודה נקייה.

התקנת פרופיל המעקה

התקנה של פרופיל המעקה איננה עבודה קשה במיוחד אך היא חייבת להתאים לדרישות הרגולטוריות של החוק ולצרכים הפונקציונליים שלכם. משום שבמרבית המקרים פרופיל המעקה ומאחז היד לא יהיו מאותו החומר, משתמשים בדבק אפוקסי איכותי אשר יעשה את העבודה. היתרון של דבק זה נובע מכך שהוא מאפשר לנו להצמיד שורה של חומרים שונים, ללא כל הברגה נראית לעין.

התקנה וביצוע צביעה של מאחז היד

התקנת מאחז היד היא ללא ספק אחת הנקודות החשובות בעבודה. רצוי להתקין את מאחז היד בגובה הנכון ולשמור על הסטנדרט העיצובי של כל גרם מדרגות שבחרתם. לאחר ביצוע ההתקנה, ניתן לצבוע את המאחז על פי העדפות האישיות שלכם וליהנות ממעקה שלא רק נראה נפלא אלא גם בטוח לחלוטין.

ניתן לראות שהתקנה של גרם מדרגות ומעקה איכותי מחייבים הקפדה על הכללים ההנדסיים האלמנטריים ויישום אופרטיבי של הקונספט העיצובי שלכם.