איך להתאים את מעקות הבית לריצוף

שימוש במעקות ביום יום

לא תמיד אנו שמים לב לכך אך למעשה, כמעט בכל בית יש מעקות. הם משמשים אותנו מסיבות שונות, כמו הגנה ובטיחות, הפרדה ומחיצות, עיצוב הבית או העסק ועוד. קיימים המון סגנונות ועיצובים של מעקות, ניתן לייצר מעקות ממגוון חומרים כשהפופולריים מבניהם הם מעקות ברזל, מעקות עץ ומעקות נירוסטה. חשוב לציין כי ישנו אלמנט עיצובי הכולל שילוב של כמה חומרים במעקה אחד. אף על פי שיש מעקות בחללים שונים, לא תמיד דרי הבית יודעים איך להתאים את המעקה לשאר אביזרי ורהיטי הבית. יתכן ולא תמיד אנו מסוגלים לשער כיצד המראה של המעקה ישפיע על שאר החדר אך למעשה, חשוב להתאים את המעקות בבית לריצוף ולעיתים גם לדברים אחרים.

כיצד בוחרים את המעקה המתאים?

מלבד העובדה כי לכל אחד יש טעם וסגנון שונה ולפיו יש להתנהל ולבחור – חשוב להתייחס גם לשאר המאפיינים העיצוביים בבית – למשל, הרצפה. הריצוף בבית הינו חלק מאוד משמעותי ואנו נחשפים אליו לאורך כל השהות שלנו בדירה. את הריצוף לא ניתן לשנות או להחליף מדי זמן תכוף ולכן, מרבית האנשים מתאימים דווקא אל הריצוף את שאר האביזרים והרהיטים. גם למעקה יש נוכחות בולטת בבתים ובבתי עסק ולכן, אחת ההמלצות היא לבחור מעקה שיתאים לריצוף שלכם. או להפך – לבחור ריצוף שישתלב היטב עם המעקה בבית.

למשל, אם קיימת בדירה רצפת פרקט ניתן ואף רצוי לבחור במעקה מעץ. מעקות מעץ מיוצרים בעבודת יד ולכן ניתן לוודא כי הם דומים בצבע ובטקסטורה לרצפת הפרקט. במידה ויש בדירתכם רצפת עץ ומעקה מעץ, יתקבל מראה חמים, מזמין וכפרי. לחומר הגלם של העץ יש יתרונות רבים, כאשר ניתן לבחור במגוון סוגי עץ לייצור המעקה : עץ בוק, עץ אגוז, עץ אלון ועוד.

נקודה חשובה נוספת שיש לשים אליה לב היא הבחירה במעקה מתוך הבנה למה הוא ישמש. למשל, מעקה במרפסת הצופה אל נוף מרהיב – לא חייב להיות אטום. למעשה, מומלץ לבחור במעקה שקוף מזכוכית. התאמת המעקה לסביבה בו הוא יותקן חשובה מאוד – מכיוון שלמעקה יש נוכחות בולטת בחלל, הוא ישמש אתכם לאורך זמן ולמעשה, בלעדיו תחושו הרבה פחות בנוח ובבטחה.

מעקות מעוצבים המותאמים לריצוף ולמראה הכללי של החדר

אחת האפשרויות שקיימת בעת הזמנת מעקה היא בחירה במעקה המעוצב לפי בחירתכם האישית. ניתן לבחור את חומר הגלם ממנו תרצו שיהיה המעקה, להוסיף לו עיטורים ותוספות עיצוביות שונות, לדייק בגוון העץ (במידה ותבחרו במעקה עץ) ואף לבחור באופציה של חריטה בעץ, שנחשבת לאפשרות מאוד יצירתית ומיוחדת. מעקה שמעוצב לפי סגנונכם האישי יוסיף המון למראה של החדר ויעניק לו סגנון ייחודי והחשוב מכל – ישתלב היטב עם שאר פרטי החדר.