5 טיפים שיעזרו לכם להיערך לבניית תוספת קומה לבית

לא משנה אם אתם מתכננים להחליף מטבח או לבנות קומה נוספת לבית, תקופת שיפוצים יוצרת שיבושים בבית וכדאי לבוא מוכנים ומצוידים בסבלנות רבה. עם זאת, יש מספר פעולות שתוכלו לנקוט כדי להבטיח שתקופה זו תעבור בצורה חלקה עם מינימום סיבוכים והפרעות.

מוסיפים קומה? תתחילו בבחירת העיתוי הנכון

הטיפ הראשון בהזמנת שיפוצים לבית, הוא לבחור את העיתוי הנכון. עיתוי נכון הוא כזה שלא צפוי בו אירוע משפחתי מיוחד כמו חתונה או בר מצווה, וגם לא תקופת עומס בעבודה אם ידוע לכם על תקופות כאלו מראש. כשמדובר בשיפוץ רגיל מומלץ לא לבצע אותו בזמן חופשה של הילדים מהמסגרות, אולם בהוספת קומה ניתן לעשות זאת גם בתקופת חופש.

הטיפ השני ואולי החשובה מכולן הוא להגדיר מסגרת תקציב. שבו עם חברת השיפוצים, הגדירו מטרות ובקשו ממנו הצעת מחיר שתכלול הכל. קביעת סכום מראש תעזור להם לעמוד ביעד ולא לחרוג ממנו באופן קיצוני, אם כי חשוב לקחת בחשבון שבכל הקשור לשיפוצים, תמיד יהיו חריגות ולכן הוסיפו מלכתחילה בערך 15% לסכום הכולל, למקרים של הפתעות.

הטיפ השלישי הוא לבדוק מול קבלן השיפוצים מה צפוי להיות. אם מתוכננת תקופה ארוכה של ניתוק מחשמל ומים ייתכן וכדאי להזמין מקום לשהייה חלופית בזמן זה או לבדוק אפשרות להיעזר בשכנים לבישול, מקלחות וכו'. אם יש ילדים קטנים, כדאי להעסיק בייביסיטר לשעות בהן עדיין מתבצעות עבודות בבית, או לבקש עזרה מסבא וסבתא במידה ואפשר. זה גם יקל עליכם ויפנה אתכם לשוחח עם קבלן השיפוצים וגם ימנע מהם סכנות בטיחותיות. אם אתם מעדיפים לישון מחוץ לבית, אל תזמינו מקום רחוק מדי, שכן חשוב להמשיך לבוא לבית בשעות העבודה ולראות את התקדמות השיפוצים באופן יומיומי.  

הטיפ הרביעי הוא לקחת בחשבון את השכנים שלכם. גם בהוספת קומה שנייה לבית פרטי, יש צורך לעדכן את השכנים הצמודים אליכם בתקופת השיפוצים העומדת בפתח. כדי להרגיע את החששות שלהם אמרו להם מתי השיפוץ אמור להתחיל ומתי להסתיים וודאו שהקבלן אינו זורק פסולת לחצרות השכנים או חוסם את המעבר בכניסה לחנייה או לבתים צמודים. פינוי פסולת, עבודה בשעות המקובלות ותקשורת פתוחה עם השכנים היא בסיס לתקופה שקטה מתלונות ולשמירה על יחסי שכנות טובים.

הטיפ החמישי הוא לעבוד רק עם חברת שיפוצים אמינה ובעלת המלצות וניסיון, שתוכל לבצע את השיפוץ בקומה השנייה לשביעות רצונכם, ולקחת אחריות על הפרויקט כולו מההתחלה ועד הסוף, כולל עבודה אחראית ובטוחה הן לצוות העובדים והן לדיירי הבית והשכנים.

עם תכנון נכון של תקופת השיפוצים, ההפרעה לחיי היומיום שלכם תהיה מינימלית. לשם כך חשוב לבחור בחברת שיפוצים מקצועית ואמינה, שתדע לבצע עבורכם את תוספת הבנייה ושיפוץ הקומה השנייה בדיוק כפי שרציתם, בתקציב שנקבע מראש.