שיפוץ פנטהאוז

דירת גג או שמה המוכר פנטהאוז היא דירה גבוהה מעליה בנוי גג ובשאר בשטח ניתן לראות מרפסת. על מנת להגיע לדירה, מתבצעת  התקנת מעליות המאפשרת הגעה נוחה ועל כך בהמשך.

חשוב מאד להקפיד על חלוקת שטחים נכונה

טרם עבודת השיפוץ  חשוב מאד להקפיד על חלוקת שטחים נכונה בין הסלון, המטבח והחדרים השונים בהתאם להעדפות של הלקוחות. כאשר נכנסים לדירה מהסוג הזה רבים מצפים לראות נוף ומרחב ולכן ההמלצה היא להפיק את הטוב ביותר תוך ניצול המרחב. אדריכל מקצועי ידע לתת את הפוקוס על הנוף בעת הצורך ולשנות את תוכנית השיפוץ בהתאם תוך הפנייה לנוף, דבר אשר יכול להוביל לעלייה של  ערך הנכס. כך לדוגמא שימוש בחלונות גדולים או שקופים עשוי לשדרג את מראה הדירה.

יתרה מכך, במסגרת חלוקת השטחים בצורה נכונה, חשוב מאד לערב בעל מקצוע בתחום איטום על מנת לדאוג כי בעת הגשמים המים לא יחלחלו לתוך המבנה. איתור אדריכל בעל ניסיון רב יבטיח כי הדירה לא תספוג גשמים רבים. אם הזכרנו את החלקים השונים, הרי ראוי לתת התייחסות למרפסת- המרפסת עשויה לכלול במרבית המקרים ריהוט גן אשר יש להשקיע זמן רב בבחירתו. התייעצות עם מעצב פנים עשויה לקבוע איזה ריהוט מתאים – כך יהיה ניתן לשדרג את המרפסת.

התייחסות משמעותית למדרגות

טרם השיפוץ, יש להתייחס גם לגרם המדרגות בדירה- גרם המדרגות יוביל אל הגג ולכן רצוי להביא בחשבון את הנושא. במרבית המקרים המדרגות ימצאו בסלון ויש להתייחס אליהן מבחינת עיצוב ולבנות מעקה- המדרגה יכולה להיות מדרגה מעץ או אבן או מבטון מחופה באבן או עץ- נתון זה נקבע על ידי העדפה של הדיירים. את המעקה ניתן לבנות כבלתי נראה- ניתן לבנותו מזכוכית שקופה או בדיוק הפוך- מעקה הכולל נוכחות רבה מעץ או ברזל- כך או אחרת, חשוב מאד לבנות את המעקה תוך התאמה לצרכים של הסובבים ולא רק בהתאם לצרכים של האורחים אשר יבקרו בבית. בדירה מסוג זה ניתן לבחור האם הסלון יהיה ביחד עם המרפסת או שמא המרפסת תהיה לחוד. אם חדרי המגורים בקומה התחתונה ויש כניסה נפרדת- ראוי להתקין מעלית המגיעה לגג.

הוספת מעלית חיצונית לבניין  

על מנת לאפשר עלייה לגג יש להתקין מעלית. התקנת מעליות צריכה להיעשות בהתאם לתקנים הדרושים בחוק ועל ידי חברה מקצועית. התקנה שאינה תעשה בצורה מקצועית תוביל לעוגמת נפש מצידם של הדיירים. על כן, חשוב ביותר להקדיש זמן לבחירת החברה המתאימה ביותר אשר תבצע את ההתקנה תוך הקפדה על התקנים הדרושים ושימוש בחומרים המתקדמים ביותר לצורך ביצוע ההתקנה על מנת לאפשר לדיירים להגיע לדירה בצורה הטובה והנוחה ביותר ללא בעיות מיותרות אשר ימנעו מהם הגעה נוחה ובטוחה.