שיפוץ הבית באמצעות ניסור בטון

מי לא רוצה לשדרג ולשפץ את הבית שלו? לכל אחד מאתנו מדי פעם נכנס רעיון שגורם לנו לרצות לעשות שינוי מרענן בבית שלנו, זה יכול להיות מכל מיני סיבות, בין אם זה בייבי חדש שבדרך ובין אם זה שהילדים עזבו את הבית ואתם מעוניינים לעשות עיצוב מרענן וחדיש לכבוד זה... עכשיו רק נותר לכם לבחור באיזה סגנון חדש של בית אתם חושקים. סגנון בית חדשני, בית מואר ומאוורר, או סתם להוסיף פתח לדלת או לחלון חדש בבית...

ניסור בטון ביהלום

הדרך היעילה והמדויקת ביותר בשביל שתבצעו את השיפוץ הזה היא באמצעות ניסור בטון, שיטה זו מוכיחה את עצמה כיעילה והמדויקת ביותר בכל מה שנוגע לשיפוץ והריסה של קירות בטון. כמובן שלפני שאתם מזמינים חברת ניסור בטון אתם צריכים להתייעץ עם מהנדס שיקבע לכם אם אתם יכולים לבצע את הניסור שלכם, למקרה שחלילה תפגעו ביסודות הבניין, דבר שיכול להוביל לאסון.

אז מה זה בעצם ניסור בטון?

היתרון הגדול של הניסור בטון זה שהוא מבצע ניסור מדויק וללא נזק בכלל לשאר הבטון. ישנם סוגים שונים של ניסור ביהלום, ובניהם נמנים ניסור בטון באמצעות שרשרת, חוט יהלום, מסור שמורכב על גבי מסילה שמותקנת לקירות הבטון ומסור יהלום ידני. המכנה המשותף של כל אלו הוא שהניסור מתבצע בעזרת היהלומים שמעורבים בלהבים של המסור. כידוע, היהלום הוא לא רק החומר היפה ביותר על פני כדור הארץ, הוא גם החזק ביותר, חזר יותר מבטון... ובשביל לחתוך דרך בטון אנו נצטרך חומר שחזק ממנו. 

ניסור בטון למטרות עבודות תשתית, חיווט חשמלי ואינסטלציה.

לפעמים יש צורך בביצוע קידוחים בבטון כדי להעביר חיווט חשמלי בבניין, במקרים אלו מומלץ להשתמש במקדח יהלום כדי שיצור חור מדויק מבלי לפגוע בשאר המבנה. קידוח יהלום בנוי בצורה דומה למסור יהלום, ההבדל בניהם הוא שהמקדח מגיע עם מה שמכונה "כוסות" בקטרים שונים לעומת המסור שמגיע עם להב עגול. בשניהם מעורבים יהלומים בתוך הלהבים שלהם, מה שנותן להם לחתוך דרך כל דבר שעולה על דעתכם.

כמה דגשים לפני ביצוע עבודת ניסור בטון

  • השאלה הראשונה שישאלו אתכם כאשר תתקשרו לקבל הצעת מחיר מחברת ניסור בטון היא: "יש נקודת חשמל תלת פאזי בבית?" זוהי שאלה חשובה. במקרה שלא יהיה לכם תלת פאזי בבית, כדאי לכם לעדכן את החברה כדי שידעו לבוא ערוכים בהתאם, ובכך אתם תחסכו לעצמכם הרבה זמן.
  • במהלך הניסור או הקידוח העבודה של המסור נעשית בשיתוף פעולה עם הרבה מים שניתזים על מקום הניסור ועל הלהב משתי סיבות עיקריות, 1. הורדת כמות האבק בצורה מקסימלית. 2. שמירה על אורך החיים של המסור כתוצאה של קירור המכונה על ידי המים.
  • עדיף לסמן את מקום הקידוח או הניסור בצורה ברורה כדי שהעבודה תצא מדויקת יותר.
  • אתם כנראה תצטרכו לדאוג להרחיק את הכלים והרהיטים שלכם ממקום הניסור, אלא אם כן אתם דואגים לעטוף אותם כמו שצריך מבלי שיתלכלכו.
כאשר אתם זקוקים לעבודות ניסור וקידוח בבטון מומלץ לברר מראש מחיר בין חברות שונות ולבחור בהצעה הטובה ביותר.