שילוב של עץ בעיצוב הבית - לקבלת מראה חם וטבעי

בין הטרנדים העיצוביים המשפיעים על בחירת החומרים שלנו בתהליך התכנון והעיצוב של בית המגורים שלנו, ניראה כי חומר גלם אחד הוא "שם כדי להישאר", ואנחנו מדברים, כמובן, על העץ. יתרונות רבים יש לשילוב של עץ בעיצוב הבית - ובין אם מדובר על בנייה מעץ של גרמי מדרגות מפוארים או של ארונות לחדר שינה - תמצאו כי העץ הוא חומר גלם פרקטי, הדורש תחזוקה מועטה ומעניק מראה טבעי, חם ונפלא לכל חלל. עוד על שילוב של עץ במתחמים השונים בבית - לפניכם.

שילוב של עץ בעיצוב הפנים של הבית

עץ הינו חומר גלם חזק, ורהיטים מעץ צפויים לשמש אתכם על פני שנים רבות, כמעט ללא תחזוקה כלל. רהיטי עץ שנשרטו, ניתן לשייף ולחדש. את חומר הגלם ניתן לצבוע - בצבעים אטומים (כמובן שקשה לנו להמליץ על צביעת העץ בצבע אטום, שגורם למראה להיות סינטטי יותר) או בגוונים חצי שקופים, אשר שומרים על המראה הייחודי של העץ אולם משנים לחלוטין את הגוון שלו - מצהוב, לאדמדם, לחום עמוק ואף לשחור (קל יותר לעבוד עם עץ בהיר ולהכהות אותו באמצעות לכה מגוונת, על פני לעבוד עם עץ כהה ולהבהיר אותו). בישראל, מגוון עצום של סוגי עצים בעלי תכונות שונות, עמידות וקשיות שונה, אולם הנפוץ והזמין ביניהם הוא האורן, שהוא עץ בהיר בעל עמידות גבוהה. ניתן להוסיף לבית עיצובים בעץ מעובד - אלו הן קורות עץ מלבניות ו"מאורגנות", או בעץ גושני - אלו הן פרוסות עץ שלא עבר עיבוד או ארגון מבחינת הצורה שלו.

 

העץ משתלב בעיצוב הבית בגרמי המדרגות כמובן, במעקות, בריצוף, בריהוט, ואפילו בחיפוי. למראה טבעי ו"פראי" יותר בסלון, למשל, ניתן לבחור רהיטים מעץ גושני, או שילוב של עץ בריצוף, בחיפוי, או באבזור הבית. בחדרים, ניתן לתכנן ארונות הזזה לחדרי שינה, כורסה כבדהה ומפנקת, שולחנות או "פלטות" של עץ גושני במראה אופייני וטבעי, ועוד. כל אלה, יכניסו אל המרחב המעוצב מראה כהה, כבד ועמוק.


שילוב של עץ בעיצוב החוץ

עץ משתלב, כמובן, גם בעיצוב החוץ של הבית באופן נפלא. בנייה של דקים (ריצוף עץ), פרגולות, או ריהוט חוץ, מעץ - עשויה להיות פתרון נפלא לעיצוב במראה טבעי ובפונקציונאליות גבוהה - חשוב לטפל בעץ שישמש לעיצוב חוץ נגד מזיקים מבעוד מועד ולצבוע אותו בצבע שיקנה לו עמידות גבוהה נגד פגעי מזג האוויר. בעיצוב עשוי עץ שנועד לעמוד בחוץ, חשוב לתחזק את העץ על ידי בדיקת החיבורים וצביעה מחדש בצבעים המיועדים לחוץ, על מנת ליהנות מרהיטי העץ הנפלאים לאורך שנים רבות.