שולחנות אוכל

עברתם לגור בבית חדש והחלטתם לפנק את עצמכם בשולחן אוכל. בפניכם עומד מבחר לא קטן של שולחנות אשר יכולים לשמש אתכם לצורך ארוחות זוגיות, משפחתיות או ארוחות עם בני משפחה וחברים. בכל מקרה בשביל זה אתם צריכים לדעת כיצד לבחור את שולחן האוכל שלכם.

המבחר שעומד לפניכם מכיל סגנונות עיצוב שונים בגדלים ובצבעים ייחודים. עליכם לבצע התאמה של שולחן האוכל למטבח או לפינת האוכל בו אתם מחליטים לשים את השולחן, בהתאם לעיצוב מסביב. הבחירה שלכם צריכה להיות על פי פרמטרים ברורים שיתאימו גם לצרכים הפרקטיים שלכם וגם לעיצוב של המטבח ושל הבית בכלל, על מנת שלא ליצור אי נוחות בעין.

חשוב להבהיר, יש הבדל בין שולחנות אוכל רגילים אותם אפשר להעמיד במטבח לבין שולחנות שמתאימים לפינת אוכל. במקרה הראשון זה יכול להיות שולחן פשוט שישמש אתכם עד לרכישת פינת אוכל ייחודית, בעוד שבמקרה השני, פינת אוכל היא מקום ייצוגי וייחודי, ולכן גם תצטרכו להשקיע בה יותר על מנת ליהנות ממקום בו אפשר גם להכין ארוחות לעצמכם ולבני משפחתכם וגם לארח חברים וקרובי משפחה.

כיצד בוחרים שולחנות אוכל

כאשר אתם ניגשים לבחור שולחן אוכל, עליכם להסתכל על פרמטרים של גודל ויעילות. מבחינת גודל, השולחן צריך להתאים לשטח בו אתם מתכוונים להציב אותו, ומצד שני הוא צריך להתאים לכם כך שהוא ישרת אתכם בצורה נוחה לארוחות שונות. בשביל להקל על עצמכם את הבחירה, מוטב לבחור שולחן שאתם יכולים, מצד אחד לפתוח אפילו באופן מדורג, מצד שני, שולחן שאתם יכולים לנייד אותו בקלות לחלקים אחרים של הבית, כך שאם השטח שהוא תופס במטבח לא נוח לכם לישיבה ממושכת, אז בחלקים אחרים הוא יעמוד בצורה יותר נוחה.

מבחינת יעילות, הרי שהשולחן צריך להיות מספיק נוח לשימוש עבור כל אחד מהאנשים היושבים לצדדיו. זה אומר שהשולחן צריך להיות עם אפשרות להגדיל אותו בצורה נוחה, רגלי שולחן שלא מפריעות לישיבה, כסאות שמצורפים אליו בגובה המתאים, אפשרות להגיע לקצוות השונות של השולחן בצורה נוחה. כמובן שהוא צריך להיות עשוי מחומרים חזקים ועמידים לאורך זמן.

לפני סיום חשוב להבהיר, רכישת שולחן אוכל היא לא דבר שנעשה כל יום, לכן מומלץ להשקיע בכך מחשבה, לעשות מחקר מקדים, ורק לאחר מכן ללכת לחנויות ולבחון שולחנות אוכל שונים. קחו בחשבון שהשולחן אמור להחזיק אצלכם מעמד מספר שנים טובות ולכן מוטב להשקיע מאמץ ברכישה בשביל לא לבזבז כסף לחינם.