פרגולות עץ - למה זה חשוב בכל גינה ישראלית?

פרגולת עץ הן מאין סכך מסיבי שמציבים בגינת הבית, ומטרתה העיקרית לספק מחסה והגנה מקרני השמש בפינה מסויימת בגינה שלנו. הפרגולה הקלאסית והפופולארית ביותר היא פרגולה עשויה עץ, וישנם מומחים רבים שמעצבים ומרכיבים פרגולות. פרגולה היא קבועה ותשמש אותנו לאורך שנים רבות, לכן חשוב לבחור חברה אמינה שתתאים לנו את הפרגולה לגינה ולמבנה הבית. פרגולה יוצרת בגינה פינה חמימה, נעימה ומזמינה.  

חשוב להציב פרגולה בכל גינה ישראלית. היא פרקטית ושימושית לאורך כל השנה וכערך מוסף היא משדגרת את הגינה ואת הבית שלנו. נפרט אודות חלק מהסיבות להתקנת פרגולת עץ בכל גינה בישראל:

1 . הצלה והגנה מפני קרני השמש - המטרה העיקרית של הפרגולה היא כמובן לספק הגנה מהשמש הקופחת. בישראל רוב השנה חם והשמש חזקה, בעזרת פרגולה ניצור פינה מוצלת ונעימה לישיבה, בה נהנה לשבת לאורך כל השנה. רמת ההצלה היא משתנה וניתן לבחור עד כמה צפופים יהיו השלבים.

2 . הגנה מפני רוחות חזקות - גם בימים הקרירים בהם נושבות רוחות חזקות, הפרגולה תשמש כמחסה ותבלום חלק ניכר מהרוח. כך נוכל להינות מישיבה בפינה המקסימה שיצרנו לעצמנו בגינת הבית.

3 . שדרוג חזותי ועיצוב מרשים - פרגולת עץ מעוצבת היא חלק משמעותי ובולט בגינה. הפרגולה בגינה יוצרת מראה ביתי, חמים ונוח. האווירה הייחודית שנוצרת תחת הפרגולה בבית תורמת רבות לגינה כולה. פרגולות לגינה הפכו להיות עמוד תווך בעיצוב גינות והן מיוצרות בשלל חומרים, עיצובים ומידות. הפרגולה יוצרת מאין מסגרת לגינה בזמן שהיא גם משרתת מטרות פרקטיות כמו הגנה מפני תנאי מזג אויר לא נוחים.

4 . פינת ישיבה נעימה למשפחה או לאירוח - פרגולה היא הפתרון האוליטמטיבי להכנסת אורחים, לארוחות משפחתיות ולאירוח חברים באווירה נעימה, קלילה ומוצלת. הפינה תחת הפרגולה היא אזור מעולה לישיבה עם חברים או משפחה באוויר הפתוח מבלי לסבול מתנאי מזג האויר.

5 . חיסכון בחשמל בחודשי הקיץ החמים - הפרגולה יוצרת צל על גבי הבית ושומרת על קרירות בתוך המבנה גם בחודשים החמים ביותר. הקרירות תורמת לנו בחיסכון בחשמל, לא ניאלץ להיעזר במזגנים לקירור הטמפרטורה של הבית וכידוע חשבון החשמל בחודשי הקיץ הוא גבוה מאוד.

6 . העלאת מחיר הנכס - פרגולה היא הוצאה לא קטנה ולכל פרוייקט בניית פרגולה מחיר משלו, ולכן היא גם מעלה את ערך הבית. פרט לערך הכלכלי היא גם מעלה את החזות של הנכס, והעיצוב המרשים מעלה את ערכו פלאים.