עיצוב חדר מדרגות

תסכימו איתנו שחדר מדרגות, לא משנה אם הוא בבית שלכם או בבניין בו אתם מתגוררים, יכולים להיות מאוד משעמם מבחינת העיצוב שלו. כאשר מדובר על חדר מדרגות בבניין, צריך לקבל את הסכמת כל הדיירים על מנת לשפץ אותו ולעצב אותו מחדש. מה שכן, כאשר מדובר על גרם מדרגות בבית שלכם, אז תוכלו לפעול עצמאית ולהתחיל בתכנון ועיצוב, מתי שרק תרצו. זכרו שהמדרגות מוסיפות עניין עיצוב לחלל והן משלבות לא רק פונקציונאליות אלא גם יופי לחלל. כך שמספיק שתחליפו את המדרגות, תוסיפו תאורה, תוסיפו צבע לקירות והרי לכם חדר מדרגות מואר ויפה.

עיצוב מדרגות משפיע על עיצוב הבית

חדר המדרגות יכול להיות מתוכנן מחומרים שונים. חשוב לעצב את המדרגות, כך שיצרו שפה אחידה עם עיצוב הבית הקיים. לדוגמה, תוכלו לבחור מדרגות העשויות מעץ או פרקט. מה שכן, קחו בחשבון שמדרגות כאלה מתאימות לבתים בהם יש אווירה חמימה וכפרית. מדרגות משיש או בטון מוחלק, מתאימות לבתים עם עיצוב יוקרתי ואילו מדרגות מאבן, מתאימות לבתים עם עיצוב ים תיכוני. אם אתם לא בטוחים איזה סוג מדרגות לבחור, מאיזה חומר ובאיזה עיצוב – תוכלו להתייעץ עם מעצב או מעצבת פנים, בוגרי לימודי עיצוב פנים. הם כבר ינחו אתכם ויכוונו לסוג המדרגות שהכי מתאים לבית שלכם.

לפני שבוחרים מדרגות, מה יש לקחת בחשבון?

כשמעצבים חדר מדרגות, צריך גם לתת דגש על נושא הבטיחות. על מנת למנוע מצבים של נפילות או החלקות, יש להתקין מעקה בטיחות. כיום יש מגוון גדול של מעקות מעוצבים. ניתן להזמין אותם מכל חומר ובכל סגנון. מעבר לכך, יש גם לחשוב על המשתמשים במדרגות. כך לדוגמה אם מדובר על מדרגות בהן ישתמשו גם ילדים קטנים או מדרגות שיותקנו בחוץ – יש לבדוק שהחומר ממנו עשויות המדרגות, איננו חומר שיגרום להחלקה. ואם כן יש סבירות שיגרום להחלקה, אז יש למצוא פתרון למניעת ההחלקה. לדוגמה, אם מדובר על מדרגות חיצוניות לבית, ניתן להתקין עליהן גומי או חומר אחר, שימנע את ההחלקה.

אלמנטים נוספים לחדרי מדרגות

מעבר לעיצוב המדרגות, יש כמובן גם את עיצוב המעקה של המדרגות. מדובר על עולם ומלואו. עיצוב המעקה צריך להיות תואם לעיצוב המדרגות. לדוגמה, במידה ובחרתם להתקין מדרגות משיש, לא תוכלו להתקין מעקה ממתכת. כי הדבר לא יתאים לעיצוב. מה שכן תוכלו לעשות הוא להתקין מעקה יוקרתי מזכוכית. כאשר מדובר על מדרגות מעץ, המעקה שישתלב איתן, הוא מעקה ממתכת. יש להתאים כמובן גם את צבע המעקה לצבע המדרגות. הוא לא חייב להיות בצבע של המדרגות אבל כן רצוי שיהיה בצבע או צבעים שישתלבו עם הצבעים של המדרגות עצמן.

שורה תחתונה

עיצוב חדר מדרגות כולל המון חשיבה יצירתית ודורש לא מעט השקעה. קחו את בעלי המקצוע המתאימים וצרו לעצמכם חדר מדרגות מעוצב ומקסים.