עיצוב חדרי אמבטיה

שוק הנדל"ן הפך בשנים האחרונות לזירה רוחשת וגועשת - כולם מדברים על עליית מחירי הדירות ועל איתור הזדמנויות להשקעה ועל השבחה, ולא רק מדברים אלא גם קונים ומוכרים ושוכרים ומתעמקים בתחום. דוגמה לכך היא הקשר האמיץ שנוצר בין עיצוב פנים לבין ערך הנכס: אמנם מאז ומתמיד השפיעו התכנון של כל דירה והמראה שלה על ערכה אבל לנוכח התגברות העניין בשוק הנדל"ן והרצון של כל בעל נכס למצות את הפוטנציאל שלו מרכיב העיצוב הפך משמעותי אף יותר.

במסגרת המגמה הנ"ל מוענקת בימינו תשומת לב רבה יותר לכל מרחב ומרחב, וגם עובדה זו היא תוצאה של הרצון להשביח את הנכס, שכן אם בעבר, ברוב המקרים, די היה בעיצוב מרחב המגורים בצורה מקצועית ומושקעת כדי להעלות את מחיר הבית, הרי שבימינו כל פינה בבית זוכה לתשומת לב ובפרט כדאי לתת את הדעת על עיצוב חדר האמבטיה.

שילוב של אסתטיקה ופרקטיקה

עיצוב חדרי אמבטיה לא נועד כמובן רק להעלות את ערך הנדל"ן, אלא גם לשפר את איכות החיים של מי שחי בדירה ומשתמש בחדר. עוד כדאי לדעת שבעיצובו של מרחב זה חשוב במיוחד להתייחס הן למרכיבים האסתטיים והן לאלה הפרקטיים, שכן לשניהם משקל נכבד הן בהנאה של בני הבית והן בערך הדירה.

אוורור, ריווח, חמימות

שלושה מרכיבים בסיסיים של עיצוב חדר אמבטיה ושעליהם חשוב להקפיד במיוחד הם אוורור, ריווח וחמימות.

על חשיבות האוורור אין צורך להרחיב. בבתים שבהם התכנון האדריכלי הותיר את חדר האמבטיה משום מה ללא חלון חיצוני ניתן להשתמש בסקילייט ובכל מקרה יש לוודא כי שום דבר לא חוסם את מקור האוויר והאור הטבעי.

הריווח מושג בעיקר ע"י תכנון מושכל ומתוך הבנה כי הכלל "תפסת מרובה לא תפסת" תופס במיוחד בחדרי אמבטיה - עומס רב מדי של פריטים או אמבטיה שאינה מתאימה למידות המרחב (למרות הקסם שיש באמבטיות הענקיות) יוצר תחושת מחנק והופך את החדר לכזה שלא נעים לשהות בו.

החמימות היא מגמה עיצובית עדכנית בכל הנוגע לחדרי אמבטיה, שכן בעבר, מתוך ניסיון להדגיש את הניקיון, הם זכו למראה סטרילי משהו שנתפס גם כקר ומנוכר. כדאי לדעת שכיום ישנם בדים שמתייבשים במהירות ועל כן ניתן להשתמש בהם גם בחדרי אמבטיה, שטיח רך יתרום גם הוא ליצירת אינטימיות בחדר זה ועוד כדאי להוסיף נגיעות עץ (עצים איכותיים לא מתרגשים ממים ולחות ומוסיפים המון יופי לאורך שנים רבות).