עיצוב וניצול חלל המדרגות בבית

חלל המדרגות בבית פרטי או בדירה בעלת שני מפלסים נועד לחבר בין הקומות ולאפשר לדיירים לעלות ולרדת בין המפלסים השונים. חשוב לתכנן נכון את המדרגות בבית, יש לדאוג לנושא הבטיחות כדי להימנע מנפילות ומחבלות גופניות, ובאמצעות תכנון מתקדם ויעיל ניתן לעצב באופן מרשים את חלל המדרגות ולנצל אותם גם לצורכי אחסון.

כדאי לדעת כי חלל המדרגות בבית עשוי לבזבז מקום, זהו אילוץ המחייב פתרונות חכמים ותכנון מדויק ויעיל. כדי לעצב ולנצל נכון את חלל המדרגות יש לפנות לחברה המתמחה בתחום זה, החברה תציע מגוון פתרונות מקוריים ויצירתיים התורמים גם לעיצוב יוקרתי ומרשים יותר של הנכס.

 

שדרוג חלל המדרגות בבית

במידה ואתם גרים בבית או בדירה עם שני מפלסים או יותר, לבטח אתם עושים שימוש תכוף בגרם המדרגות הפנימי על מנת לעלות ולרדת בין הקומות השונות. אם אתם מתכננים בית חדש בעל שני מפלסים כדאי כבר בשלב התכנון להתייעץ עם האדריכל כדי לנצל נכון את המקום ולעצב אותו באופן מושלם המתחבר לקונספט העיצוב הכלל בשאר חללי הנכס. במידה ואתם גרים בבית בו יש חדר מדרגות פנימי שאינו מעוצב או מנוצל, או אם אתם נוהגים לאחסן חפצים רבים מתחת למדרגות, כדאי לכם לתכנן שינוי כדי לעצב מחדש את חלל המדרגות ולנצלו היטב, בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם.

במהלך שיפוץ הבית או כאשר החלטתם על צביעת דירה מחדש, כדאי להשקיע עוד כמה שקלים כדי לשדרג את חלל המדרגות הפנימי. את המדרגות אפשר לצפות, להחליף או לשנות עיצוב באמצעות מאחזי יד יפים, מעקות אלגנטיים בעיצוב אמנותי, וכדאי גם לצבוע את המקום, להוסיף גופי תאורה ואפשר גם ליצור נישות קסומות לאחסון פריטי נוי, ספרים וכדומה.

ניצול השטח מתחת למדרגות

ברוב המקרים ניתן לנצל היטב את השטח הפנוי מתחת לגרם המדרגות הפנימי בבית. בעבר היה נהוג לנצל את השטח הפנוי כדי לאחסן מזוודות, מוצרי ניקיון וחפצים שונים שאינם נמצאים בשימוש יומיומי, באמצעות פתרונות מתקדמים ואיכותיים יותר אפשר לשלב בין פתרון אסתטי נעים לעין ובמראה יוקרתי לבין ניצול החלל הפנוי כשטח אחסון מאורגן באמצעות ארון עם מדפים ומגירות.

כמו כן, אפשר לנצל את הנישה מתחת לגרם המדרגות כדי ליצור פינת עבודה או פינת קריאה מזמינה ונוחה. בעזרת תכנון מקצועי ובחירה נכונה של חברה מתמחה בתכנון ובעיצוב חדרי מדרגות, אפשר ליצור נישה המשתלבת באופן הרמוני עם העיצוב הכללי בבית.

בנוסף, אפשר לתכנן מדפים לאחסון יינות, ספרים, תיקים, מעילים, מטריות וכדומה. יש מגוון פתרונות יצירתיים לניצול נכון וייחודי של החלל הפנוי מתחת למדרגות, בין השאר אפשר לתכנן ספריה אלגנטית ועוד.

ניצול מיטבי של חדר המדרגות בבית ותכנון חכם ומתקדם, יאפשר גם לכם ליצור נישה אקסקלוסיבית עם הרבה סטייל, ולהשתמש בשטח בצורה פרקטית ובהתאמה לצרכים הייחודיים שלכם.