מקדימים בדיקה לשדרוג הבית

אם בעבר כל אחד שרצה לבנות בית ולעצב אותו בצורה מרשימה היה צריך לקחת בחשבון שהתהליך ייקח זמן רב, כיום רוב האנשים מחליטים על בניית בית בשיטת הבנייה הקלה והמהירה ולא מוותרים על עיצוב מרשים ויוקרתי הכולל מעקות מעוצבים, מדרגות מרחפות אל הקומה השנייה או אל הגג ועוד. אך מה קורה כאשר אנשים מעוניינים לשדרג את המראה של דירה קיימת או בית בו הם מתגוררים?
 
גם כאן יש אפשרות לבצע את השינוי בדיוק כמו בבית חדש. נכון להיום כל אחד יכול לשכור את שירותיו של אדריכל פנים שיהיה אחראי על רישום תוכנית הנדסית ברורה שתכלול הריסת קירות חללים קיימים ויצירת חללים חדשים, תכנון של המקום בו ניתן לבנות מדרגות עץ או מתכת (אליהם ניתן לצרף מעקות מעוצבים ומרשימים, מאחזי יד ועוד). נכון להיום כל אחד יכול לזכות בבית חלומותיו, כל עוד הם מבצע את הדברים בצורה הנכונה ביותר. כלומר, כל עוד הוא מבצע הכנות מקדימות לתהליך השיפוץ והעיצוב וזאת טרם הוא מתחיל בו.
 

שלב ההכנה המקדימה

רוב האנשים כה מתלהבים לקראת שינוי ומעוניינים להתחיל איתו כמה שיותר מוקדם עד כי הם שוכחים את הדבר החשוב ביותר טרם תחילת עיצוב ושדרוג הבית הקיים, שלב בדיקת הליקויים הקיימים ותיקונם. אחת מהבדיקות החשובות ביותר אותן יש לבצע טרם תחילת שדרוג הבית היא בדיקת איתור נזילות. פעמים רבות יש נזילה סמויה אותה צריך לתקן וזאת טרם תחילת הוספת מעקות, מדרגות ובנייה נוספת בבית. אם בעבר איתור נזילה הצריך חציבה בקירות ובבלטות הרצפה, כיום יש אפשרות לבצע את הבדיקה ללא פעולה פולשנית אלא באמצעות צילום תרמי.
 
פעמים רבות יש מצבים בהם אנשים קונים דירות יד שנייה. התכנון שלהם הוא לשדרג את הדירה ולעצב אותו בהתאם לסגנון בו הם מעוניינים, אך טרם לכך הם חייבים לבדוק האם בדירה יש סימנים לעובש או רטיבות, האם בבאחד מחדרי הדירה יש ריח של טחב והאם הקיר "התנפח" באחד מהמקומות בבית. גם אם לא מבחינים בסימנים אלו רצוי לבצע בדיקת איתור נזילות על ידי צילום תרמי וזאת על מנת להיות בטוחים שאין בעיית רטיבות או נזילות סמויה בבית ואכן ניתן להמשיך הלאה בשיפוץ הבית ולהזמין את אותם מאחזי יד איכותיים, מעקות זכוכית או עץ מרשימים ואותו חיפוי למדרגות (או מדרגות חדשות) שיהפכו את הדירה שלכם או הבית לקלאסה אחרת. בהצלחה.