מעקות למטבח יוקרתי


הדרישה למטבחי יוקרה רק הולכת וגדלה כל העת. המטבח הוא מרכז הבית, כל דיירי הבית  מבלים בו שעות רבות, ועיצוב מטבח יוקרתי אינה מלאכה פשוטה. בעיצוב היוקרתי, המטבח מתבקש להיות פונקציונאלי ומעוצב למשעי, כלומר יש להתייחס לשני הפרמטרים גם יחד.

במטבחים רבים אחד הקירות שתוחמים את המטבח הוא גרם מדרגות עם מעקה. שכן המעקה למטבח הוא אלמנט שצריך להתאים לאופי ובנוסף גם סגנון עיצוב המטבח הוא גורם חשוב. ניתן למצוא היום מגוון של מעקות מעוצבים לחלל המטבח, מעקה מעוצב ממתכת, מעקות עץ, מעקות זכוכית ועוד. 

חשיבותו של המטבח
כאמור מטבחים הם לב ליבו של חלל הבית. זהו המקום בו אוכלים את הארוחות השונות, מבשלים ארוחה חגיגית, מדיחים כלים, ועורכים בו ארוחה משותפת. זהו גם המקום בו משתפים את הילדים במלאכת הבישול והאפייה. כאשר מעצבים מטבח יוקרתי יש לקחת בחשבון שהוא אמור לענות על כמה צרכים שונים. הוא חייב להיות פונקציונאלי ונוח, שמיש, וחשוב מאוד לתת דגש עם הפן העיצובי, בין אם מדובר על חומרי הגלם בהם נעשה שימוש, הצבעים, מיקום מכשירי החשמל, ריהוט למטבח, והוספת טוויסטים מעניינים שישדרגו את מראה החלל.

מעקה זכוכית למטבח
מעקה זכוכית הוא לא רק פתרון בטיחותי לאזור חלל המטבח אלא הוא גם פריט דקורטיבי ועיצובי ויש בו שיק יוקרתי מאוד.  מעקה מזכוכית מעניק אווירה וזרימה נכונה ופתוחה במטבח שמוציא מתוכו הרבה אדים וניחוחות שצריכים להתפזר באוויר ובמרחב. מעקה זכוכית גם יוצר את הרושם ואת התחושה של מרחב גדול יותר. בנוסף לזאת, בבית שיש בו ילדים קטנים שאלת המעקה היא חשובה ביותר. מעקה זכוכית כשהוא מגיע כיחידה אחת, כשהוא חזק ושקוף מאפשר לכל מי ששוהה במטבח לצפות בילידם עולים או יורדים לקומה העליונה בבית או ממנה.

מעקה בטיחותי מעל הכול
יש מגוון של חומרים שאיתם ניתן לבנות את המעקה המרשים שיתאים לסגנון של המטבח. במידה והמטבח יש לו אופי של מטבח כפרי, מעקה מעץ יכול מאוד להתאים, ומטבח מודרני יכול להשתלב מעולה עם מעקה מברזל שמגיע בעיצוב מקורזל ועוד. אך מעל הכול חשוב שהמעקה יהיה בטיחותי ויאפשר קשר עין עם שאר דיירי הבית, יחד עם זאת שיהווה גם אלמנט דקורטיבי ועשיר ויקרין מראה נקי ופרקטי.

הייחוד בעיצוב מטבחיים יוקרתיים
ככלל מטבחי יוקרה דומים למטבחים אחרים, יש בהם מכשירים חשמליים, משטח עבודה, מקרר ופריטים אחרים. אולם כאשר מדובר על מטבח יוקרתי מושם דגש רב על עיצוב. עיצוב מטבחים יוקרתי יהיה מסוגנן בעל נופך יוקרתי, מעוצב בסגנון מודרני ונקי. במטבח יוקרתי מתכננים בדיוק היכן יהיה ממוקם המקרר, התנור הוא בילד אין, הכיריים יהיו של חברת מותג, ישנו מקום מיוחד למיקרו, מעבד מזון ופריטים אחרים. ומובן מאליו, במטבח יוקרתי יהיו די יותר ארונות ומקומות אחסון.