מעקות זכוכית

סוגי המבנים הקיימים סביבנו הולכים ומשתנים כל העת. סגנונות עיצוב ובנייה נחשבים לפופולאריים ביום אחד והופכים  את עורם לאחר תקופה. משכך, גם האלמנטים העיצוביים שבתוכם עוברים לרוב את אותה טרנספורמציה ועל כל אדם הבונה או המשפץ את ביתו להיות ער לכך. בתים פרטיים המשופעים בגרמי מדרגות יהיו גם בעלי מעקות תומכות. אחד הטרנדיים הנפוצים בהקשר זה שקיים עמנו שנים רבות הוא מעקות זכוכית. אותה זכוכית חזקה נחשבת לשכיחה בקרב מעצבי ויצרני המעקות. יחד עם זאת נחשבת היא לבעלת גוונים משתנים ולכן כה רצויה בקרב דיירים רבים.

מהי הדרך הנכונה לרכוש מעקות זכוכית עבורנו?

אחת הדרכים המומלצות להתחיל ולחקור אודות המעקה למדרגות הבית תהיה באמצעות האינטרנט. אותם אתרים המייצגים חברות משווקות, יכול להוות כלי מצוין לבחירה של פריט זה או אחר, תוך צפייה בנתונים היבשים אך גם בפרויקט בעל מכלול שלם של הבנה כיצד עתיד להיראות אותו מעקה זכוכית גם בבית שלנו. סביר להניח כי רובנו מבינים שאותם תמונות (ולעיתים אף סרטונים) מציגות תמונה מלוטשת בעלת אינטרס מכירתי. לכן כדאי לנו לברר לאחר שבחרנו את הסגנון הרצוי, כיצד מוטב לבחור מעקות זכוכית לבית שלנו על בסיס מה שהוא מייצג וכמובן בהתאם לרצון הקיים.

בנקודה זו רוב האנשים נעצרים ומרגישים את האתגר הקיים בבחירה. ריבוי המעקות המוצע והזכוכית שיכולה לשנות את גוון הנראות שלה, מעמידים דיירם רבים אל מול בחירות שיש להן השלכה כלכלית, אך גם נפשית לא קטנה. למשל, אם נטעה ונקים מעקה זכוכית חדש בבית, ולאחר מכן לא תהיה היא משלימה את הנראות הקיימת כפי שהיינו חפצים לראות- הדבר יגרור לעגמת נפש רבה.

על מנת למנוע מצב שכזה (ואחרים נוספים) חשוב להתלוות לאנשים יודעי דבר. פגישות עם החברות המשווקות מעקות לבתים יוכלו לשפוך אור על מספר מצבים אליהם לא נהיה מודעים. לדוגמה, באם ישנם ילדים קטנים בבית, חשוב להשתמש בזכוכית עבה וקשיחה במיוחד בכדי למנוע פציעות ופגיעות בגוף. לא תמיד נזכור עובדות מהסוג הנ"ל בבואנו לברור מבין המוצרים הללו. ככל שנשכיל לעשות זאת נדע די מהר מה יהיה המעקה המתאים ביותר וכיצד אנו צריך לפעול עד אשר ימוקם בבית.

גם להיבט הכספי חשיבות יתרה. מעקה מחומר זכוכית איננו נחשב לפריט זול במיוחד. (הדבר יהיה תלוי בגודל ובכמות הנדרשת). גם כאן בדיקה מקיפה וביצוע סקרי שוק, אל מול קבלת המלצות חיוביות או דווקא נקודות שליליות בעבור הפריט המבוקש, יהיו חשובים ביותר. את סדר הפעולות המקדימות חשוב לתכנן ולקבוע כראוי. ככל שנדע לעשות זאת, מעקה הזכוכית הבא בחלל הבית יהווה מקור לגאווה ולהצלחת בחירה נכונה מאוד אותה ביצענו בעמל רב...