לא מוותרים על מעקה בבית

אם גם אתם מעוניינים לשפץ את ביתכם ולשדרג את מראהו חשוב שתכירו מושג שמהווה חלק בלתי נפרד מכל בית שמעוצב בסגנון המודרני אופנתי, מעקה. המעקה מהווה אלמנט עיצובי פונקציונאלי שיכול להפוך כל בית בעל מראה נחמד לבית מרשים במיוחד במראהו. במאמר זה נספק לכם מידע חשוב אודות מעקות וזאת על מנת שגם אתם תוכלו לעשות את הבחירה הנכונה.

תפקידו של המעקה – אז והיום

אם בעבר הלא רחוק, מעקה היה אביזר עזר לעלייה במדרגות, כיום מעקה הינו אלמנט עיצובי המיועד לשטח החיצוני או הפנימי של הבית המאגד פונקציונאליות שימושית. כיום, ישנם בתים רבים עם קומת גג ובתים רבים עם מפלסים ולכן מעקה חיוני בהם ומהווה חלק בלתי נפרד מהתשתית הבסיסית של אותו בית. דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת הוא שיש סוגים שונים של מעקות, בדיוק כמו שיש סוגים שונים של פרקטים וסוגים שונים של חיפויים לקירות וסוג המעקה אותו תבחרו הוא זה שיהיה אחראי על חלק מהמפך הוויזואלי המרשים של הבית.

מעקות – דברים חשובים

  • תשתית – מעקה מהווה חלק מתשתית קבועה של הבית ולכן חשוב לבחור במעקה איכותי ועמיד.
  • נראות – הנוכחות של המעקה משפיעה על כל המראה הסגנוני של הבית ואופיו ולכן חשוב לפנות אל חברה שמומחית בתחום לתכנון מקצועי של המעקה לבית.
  • בטיחות – תמיד יש לוודא שהמעקה יהיה בטיחותי. בשלב ההתקנה חשוב לוודא שבעל המקצוע מצויד בכל אותם אמצעי בטיחות שיבטיחו עבודה בטוחה ואי גרימת נזק לאנשים בבית ולבית עצמו. בנוסף, חשוב לוודא שהפינות של המעקות מעוגלים והמעקה חזק. באם יש תינוקות תמיד מומלץ להזמין שער.
  • הרמוניה – תמיד חשוב לוודא שהעיצוב של המעקה וסוג החומרים מהם הוא עשוי יותאם לקונספט הכללי של הבית.
  • תקן – יש תקן ברור למעקות וחשוב לוודא שהחברה אליה אתם פונים אכן עומדת בכל דרישות התקן.
  • תזמון – חשוב להתקין את המעקה לפני הכניסה לבית ולפני שמבצעים פוליש. רצוי בשלב הסופי של השיפוץ או הבנייה של הבית החדש.
 
נכון להיום יש מעקות העשויים מברזל, זכוכית, עץ, נירוסטה ומעקות המשלבים מספר חומרים. מעקות זכוכית מעניקים לבית את האשליה של מרחב גדול ומרווח ומאפשרים לתאורה הטבעית לחדור אל הבית. מעקות העשויים מעץ מתאימים לבתים עם רצפת פרקט שמעוצבים בסגנון כפרי, חמים וביתי. מעקה מברזל הוא מעקה נוח וחזק במיוחד. מעקה נירוסטה עמיד, בטיחותי ומרשים במראהו. טרם ההחלטה לבחור במעקה זה או אחר חשוב לוודא שאותו חומר ממנו עשוי המעקה הוא חומר חזק, עמיד וכזה שניתן לעצב לכדי אותו המעקה בו אתם מעוניינים בביתכם. בהצלחה!