כל מה שכדאי לדעת על התקנת אינטרקום ולמה עדיין צריך את זה?

מדוע התקנת אינטרקום עודנה רלוונטית? בכתבה זו נסביר על החשיבות של התקנת אינטרקום בבית או בבניין. גרים בבניין מגורים ישן או בבית פרטי ורוצים לשפץ את הכניסה? להגביר אבטחה בכניסה לבית? אינטרקום זה אחד הדברים הראשונים שכדאי לקחת בחשבון. במאמר זה נדגיש מספר נקודות חשובות.

התקנת אינטרקום זה מאוד שנות ה-90, למעשה זהו אמצעי רלוונטי, בעל תפקיד חשוב מאוד.

מערכות האינטרקום עברו כמה וכמה שינויים עם השנים תודות להתפתחות הטכנולוגית. אם כן, האם באמת מדובר במערכת מיושנת ששייכת לעבר? או במוצר שמיש ורלוונטי? אל תטעו, האינטרקום נשאר אתנו, ולא יעזוב לשום מקום בזמן הקרוב.

במידה ואתם שוקלים להוסיף מנגנון בקרה ואבטחה בכניסה של הבניין או הבית שלכם,  התחילו עם מערכת אינטרקום. המערכת מאפשרת קיום תקשורת בין אזור החוץ לפנים המבנה, דבר שהוא הכרחי. נוסף על כך, כדאי להתקין יחד עם האינטרקום גם קודן או להזמין התקנה של מערכת משולבת של אינטרקום עם קודן.

התקנת אינטרקום עם מצלמת מעקב

שום דבר לא יכול להחליף את המצלמה, ואת היכולת שלנו לראות מי נמצא בפועל מחוץ לביתנו. אין טוב כמראה עיניים -  מדובר בפיקוח ובקרה לצורכי אבטחה בבית שלכם.
לכן, מערכת אינטרקום נפוצה ומבוקשת מאוד כיום, היא מערכת אינטרקום שמגיעה יחד עם מצלמה. בעצם זהו האינטרקום 'החדש', מערכת שנחשבת מתקדמת ואיכותית יותר. זו גם האפשרות עליה אנו ממליצים, אין ספק שהיא האטרקטיבית והיעילה ביותר מבין כל האפשרויות בשוק.

למעשה מחוץ לבית או לבניין מתקינים את האינטרקום ביחד עם מצלמת אבטחה/מצלמת מעקב. ישנם סוגים שונים של מצלמות הנבדלות אחת מהשנייה באיכות הצילום שלהן, איכות השידור ופונקציונאליות. בתוך הבית מתקינים פאנל שכולל לחצנים וצג מסך.

השילוב בין השניים יוצר מערכת תקשורת ושמע מצוינת.

המערכת מציעה הקפדה על בקרת כניסה , משום באמצעותה ניתן לראות מי רוצה להיכנס, ולא רק לדבר עם מי שנמצא מחוץ לבית. המצלמה הופכת את המערכת למשוכללת יותר, ומונעת כניסה של גורמים זרים, אנשים שאינם רצויים לבניין או לשטח הבית.

להתמקד: שתי מערכות האינטרקום המומלצות לצרכן

ישנן שתי מערכות עיקריות והן המומלצות לצרכן:

1. מערכת סטנדרטית - אינטרקום בסיסי אשר  נחלק לפאנל חיצוני עם לוח לחצנים שמותקן בחזית הכניסה ללובי הבניין או לבית. הפאנל מותקן בכניסה לבית או לבניין. בדרך כלל המערכות החדישות מגיעות עם מערכת דיגיטלית המציעה חיפוש דייר לפי מספר דירה וצלצול.

2. מערכת משולבת אינטרקום+ קודן+ מצלמה – זו המערכת עליה הסברנו קודם, והיא גם המערכת המתקדמת ביותר. האינטרקום בשילוב קודן ומצלמה,  מאפשר תקשורת בין אזור הפנים לחוץ, מחייב הקשת קוד כניסה, והמצלמה נותנת לדיירים לצפות ברחבת הכניסה ולראות מי עומד בחוץ – מערכת שמציעה בקרה ושליטה מרביים.