כיצד תבחרו נכון פרזול לבית

מה זה 'פרזול' בכלל?

הביטוי פרזול יכול לבלבל לא מעט. כאשר אנו שומעים את המונח פרזול, לעתים קופצת לראשנו תמונת אורווה עם סוסים, אך פרזול הינו מודרני למדי, חשוב וחיוני לכל תכנון עתידי ופרקטי של חלקי הבית. פרזול בהגדרתו הוא קביעת חלקי ברזל או מתכת בבניין, בחלונות ובדלתות. כלומר יסודות הבית וחלקים רבים מהרהיטים מתועלים לתוך תהליך הפרזול; פרזול הצירים, מנעולים שונים, חלונות לבלימה העשויים ממתכת, פרזול לארונות כגון מנעולי ארון, מסילות למגירות, ידיות לארון ושאר אביזרים. לעתים הפרזול לא מתייחס דווקא לברזל אלא גם למוצרים רבים מפליז, אלומיניום או נירוסטה. קבלת ההחלטה כיצד ואיך בדיוק לפרזל צריכה להיעשות בשיקול דעת מתוך הבנה ששלוב נכון של פרזול יהפוך לחלק אינטגרלי מתכנון ותקצוב המטבח וחלקי הבית השונים.

בחירת האנשים הנכונים למשימה

תכנון נכון וחשיבה מוקפדת חשובים ביותר כאשר ניגשים למלאכת הפרזול והשרטוט - הצירים והחומרים צריכים להיעשות מהאיכות הטובה ביותר, וצריכים לחשב ולכמת את משקל העומס שיהיה על חלקי המתכת או הברזל השונים. שיטת הפרזול הכרחית ביותר באזור המטבח בדרך כלל. יש לבחור צירים נכונים ולהתמקד במעגל תנועה רחב חלק ונוח, לצד התייחסות למראה ואסתטיות. חשוב ביותר לשלב בין היעילות של מוצרי הבית והמטבח המפורזלים לצורתם האסתטית. משום כך יש לקחת את אנשי המקצוע הנכונים והמוכשרים לכך ביותר, מיצרני פרזול מיוחדים עד לאדריכלים.

מהו היתרון בבחירת אדריכל שיעשה את הפרזול הנכון?

בחירת אדריכל שיעשה את הפרזול למענכם הוא הצעד הנכון ביותר שתוכלו לעשות. שכן, לקיחת איש מקצוע אשר רואה לנגד עיניו את התכנון, מחשב את המשקל, הגדלים השונים והמידות - תביא לתוצאה הטובה ביותר. פרזול הנעשה בצורה הנכונה ניתן לניצול בצורה הטובה ביותר כאשר שטח האחסון נמדד ומחושב מבחינת מיקומם של המגירות והארונות במטבח. חלוקה נכונה ומעוצבת מראש, עם דגש על התאמה בין גודל הכלים המיועדים למבנה המגירה, יובילו לאחסון נכון ויחד עם זאת, להתנהלות הרבה יותר יעילה ואפקטיבית.

אז הכו בברזל בעודו חם

פרזול חזק ואפקטיבי מהווה תשתית חיונית ונדרשת לתכנון המרחב הביתי שלכם. תכננו באמצעות מומחים את המבנה של הארונות על בסיס הפרזול ולא ההפך. נקודת המבט של אדריכל מקצועי ואמין יכולה להיות בעלת משקל ראשוני נחוץ ביותר לקראת תכנון הבית ורהיטיו השונים. בהתקנת מטבח חדש, כדאי כבר בשלב הראשוני של התכנון לפנות לייעוץ בכל הנוגע לתהליך הפרזול, ובכך ליצור את ההתאמה הנכונה ביותר, בין מבנה המטבח ולפרזול.