התאמת תאורה לרחבי הבית

תאורה הנמצאת במרחב המחייה שלנו יכולה מאד להשפיע עלינו בכל הנוגע למצב הרוח שלנו, למראה של החלל (גדול, קטן, רחב או אינטימי) היא תסייע לנו להתנהל טוב יותר במבנה, כמו גם שתעזור להדגיש אלמנטים שונים באמצעות אלומות אור הממוקדות אל אותם אלמנטים.

כיום ישנם שלל גופי תאורה ודרכים להאיר את המבנה וכל חלל החל מחללי פרטיים, עד לחללים עסקים.

אבל כיצד אפשר להתאים את התאורה לרחבי הבית? הנה כמה שיטות:

אור לבן למשטחי עבודה – על מנת להתאים עוצמת אור נכונה לחללי עבודה חשוב בראשית לדעת כי תאורה לבנה מתאימה למקום בו אתם עובדים ומתמקדים, כמו למשל תאורה לבנה למשטחי המטבח עליהם מבשלים וחותכים שלל מוצרי אוכל, כמו גם תאורה לבנה ומאירה ותאורת לד לחדרי עבודה ויצירה, אור ממוקד במיוחד למכתבות ושלחנות קריאות ועוד. חשוב כי האור שתחברו יטיב עמכם ולא תקנה לכם משטחים כהים וחשוכים מידי.

תאורה במדרגות- חשוב כי במדרגות שלכם במידה והם קיימות תהיה מנורות נכונות ומאירות. תאורה במדרגות יכולה להיות צהובה ולא לבנה, אך חשוב כי היא תהיה מספיק מאירה על מנת שלמור על בטיחות. כיום ישנן שלל סוגי מדרגות מעוצבות שמתאימות לגופים מסוגים שונים, כאשר את המדרגות והעיצובים ניתן למצוא בלינק הבא: לחץ כאן

יצירת אינטימיות בחדר המגורים וחדרי השינה – כאשר אתם רוצים לייצר סביבה אינטימית בחדר המגורים שלכם: רצוי להשתמש בתאורה פחות מאירה ואף בצבעי נורות כמו צהוב, אדום ואף בנורות פחם שנחשבות כה רטרו וכה אופנתיות בשנים האחרונות. באמצעות בחירה בתאורה מסוג זה תוכלו לייצר אינטימיות בחלל, תחושה מרגיעה כמו גם שניתן באמצעות ספוטים ונקודות אור להאיר על שלל חפצים כמו פסלים ייחודיים, מדפים עליהם שלל פירטים מעוצבים, על תמונות וקולאז'ים של בני המשפחה ועוד.

קבלת השראה - נסו לקבל השראה מתמונות תאורה באינטרנט ומגזינים של בתים המעוצבים באמצעות תאורה יפה ומאימה. בכך תוכלו לבחור אחר דרכים שבאמצעותן תעצבו את החלל שלכם.

לסיכום, על מנת להאיר את הבית וכל מבנה בצורה נכונה חשוב כבר עכשיו לבחור בחנות תאורה טובה כמו גם שניתן לקבל ייעוץ והכוונה מאנשי המקצוע המומחים בתחום וזאת כדי לעצב נכון את חלל המגורים!