התאמת מדרגות עץ בסמוך לפינת אוכל מעץ

איך רהיטי עץ משפיעים על שאר האלמנטים הדקורטיביים של הבית?

פינת אוכל מעץ מתאימה לבתים פרטיים שבהם ישנה עדיפות לסגנון עיצוב כפרי ומסורתי. השימוש ברהיטי עץ משפיע לטובה על חלל הפנים, מייצר תחושה של אינטימיות ואידיאלי עבור בעלי משפחות עם ילדים. קל לנקות את העץ גם אחרי שימוש ממושך והוא עמיד בהשוואה לחומרי גלם אחרים שבהם משתמשים על מנת לייצר רהיטים. יתרה על כך, פינת אוכל מעץ וכל הרהיטים שמסביבה הם בדרך כלל גם הדרך הכי טובה לעצב בתים גדולים עם כמה קומות נפרדות.

עיצוב הבית מתחיל ברהיטים

רהיטי העץ קובעים את הטון גם עבור שאר האלמנטים הדקורטיביים בחלל הפנים. לפני שמגיעים לשאר הקומות ולדרך שבה אפשר לעבור בין קומה לקומה, רצוי לדאוג לרהיטי עץ שיתוו את הסגנון המועדף. רק לאחר בחירת רהיטי עץ לפינת האוכל ניתן להמשיך עם בחירת המעקות ובסופו של דבר גם עם העיצוב של המדרגות. על מנת לחסוך פערי תיווך במחיר אנו ממליצים לרכוש את הרהיטים ישירות מיבואנים או יצרנים שיוכלו לספק לכם את הריהוט לבית. למשל לפני רכישה של כסאות לפינת אוכל רצוי לפנות ליבואן של כסאות לפינות אוכל על מנת להוזיל בעלויות.

עיצובים חדשים בין קומה לקומה

בעלי בתים פרטיים עם כמה קומות נפרדות כבר לא צריכים להסתפק בעיצוב המסורתי והסטנדרטי של המעקות. בנוסף, גם המדרגות עצמן מעוצבות כיום ברמה גבוהה ותוך שימוש בחומרים איכותיים וחזקים. אפשר למשל למצוא ריצופי שיש, בטון מוחלק, מתכת או זכוכית וגם לשלב אלמנטים דקורטיביים, הטבעות וקישוטים בתוך הריצוף עצמו או במאחזי היד. עם זאת, צריך לדאוג לתכנון מוקדם של כל חלל הפנים ולעצב את פינת האוכל על בסיס תכנית מסודרת.

שלבים בתכנון מוקדם

תכנון מוקדם ומעמיק בוחן את האופי הנוכחי של חלל הפנים ובודק אפשרויות לשנות אותו בהתאם לצרכים חדשים של המשפחה. את התכנון מתחילים עם בירור של אופי העיצוב הנוכחי, ממשיכים עם קביעת מראה סופי רצוי ובין לבין גם מקבלים ייעוץ מקצועי ומעמיק בהתאם לצרכי הלקוחות. כמו כן, יש חשיבות לתכנון שמתחשב במסגרת התקציב. התחשבות בתקציב מונעת הוצאות מיותרות ובסופו של דבר הופכת את השדרוג של פינת האוכל והמדרגות להוצאה משתלמת.

הדברים הקטנים שעושים הבדל גדול

מעצבי פנים ואדריכלים מקצועיים מבינים שיש דברים קטנים שעושים הבדל גדול בכל הנוגע לחלל הפנים בבתים גדולים עם כמה קומות נפרדות. הדוגמא הכי טובה לכך היא מעקות פנים וחוץ וכמובן מאחזי יד. בסופו של דבר, אלו האלמנטים הדקורטיביים שבהם כל אחד מבני המשפחה משתמש על מנת לעלות ולרדת בין הקומות. יתרה על כך, סביר להניח שאורחים שמגיעים לביקור יראו את המעקות ומאחזי היד לפני שהם רואים את הריצוף.

טיפים לשמירה על אחידות בעיצוב הכללי

הבעיה היחידה עם שימוש באלמנטים דקורטיביים לעיצוב מחדש של חלל הפנים היא שקשה לשמור על אחידות. הפתרון הוא לבחור מלכתחילה פתרונות עם אלמנטים שמתכתבים אחד עם השני, כמו למשל מדרגות עץ עם כסאות לפינת אוכל מעץ או לחילופין מעקה נירוסטה לכיסאות ממתכת. הלקוחות הם אלו שמחליטים בסופו של דבר מה יהיה סגנון העיצוב הכללי, אך אנשי המקצוע שממליצים להם אחראיים על בחירת האלמנטים הספציפיים.

לא רק לבעלי בתים פרטיים

לקראת סיום כדאי להזכיר את החשיבות של התאמת כסאות למדרגות ולמעקה גם במוסדות ציבור, בנקים, בתי מלון, מסעדות וכן הלאה. כמובן שבמקומות מן הסוג הזה אין פינת אוכל, אבל השילוב בין האלמנטים הדקורטיביים לא פחות חשוב והוא קובע לעיתים קרובות את האווירה ואת אופי החלל.