היתרונות של מעקה עבור המדרגות בביתאם יש לכם מדרגות בבית המתחילות בקומת הקרקע ומסתיימות בקומה השנייה בבית, סביר כי אתם נהנים מחלל גדול ומרווח. המטרה של המדרגות היא לנייד אתכם בקלות בין הקומות השונות בבית, והן אכן ממלאות את התפקיד שלהן כראוי. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי עליה וירידה במדרגות מבלי שיש מעקות, יכולות להיות מאד מסוכנות. את המעקות תוכלו להזמין במגוון רחב של חומרים, כאשר אחד החומרים הפופולארים ביותר הוא הברזל.

אחד היתרונות הבולטים ביותר של הברזל הוא העמידות שלו, ובעת שמדובר על מעקה שמלווה את הירידה והעליה שלכם במדרגות הבית, חשוב להבטיח עמידות חסרת פשרות. העמידות הנפלאה משודכת גם למחירים נוחים – כך שהדרך שלכם לחוש בטוחים יותר בכותלי הבית שלכם אינה סבוכה, ארוכה או מורכבת. אחת התכונות של הברזל היא הגמישות שלו, כך שישנו מגוון רחב של מעקות שיכולים להשתלב אצלכם – החל ממעקות עם פיתולים, דרך מעקות עם קיפולים ועד מעקות עם קימורים. אז מהם היתרונות של מעקה בבית שלכם? 

 

ההיבט הבטיחותי: עלו למעלה בראש שקט:


בעת שאתם עולים במדרגות מבלי שיש מעקה שמלווה את העליה שלכם, הרי שאתם עלולים ליפול. חשוב לזכור שבמדרגות הבית עולים לא רק אתם, האנשים הבוגרים, אלא גם ילדים שיכולים לאבד את שיווי המשקל שלהם בקלות וכך לסבול מפגיעות מיותרות. למרות שמעקה מגלם בתוכו גם אלמנט עיצובי, הרי שחשוב לזכור כי מטרת העל של המעקה הוא להעניק לכם תחושת ביטחון ולמנוע מכם למעוד – גם במקרה בו נפלתם על המדרגות. זיכרו כי לא מדובר על פריבילגיה או המלצה, אלא על האחריות שלכם להבטיח סביבה בטוחה.

היבט הנוחות: יש לכם תמיכה כל הדרך למעלה:


הנוחות הינה דבר שאיש לא מוכן להתפשר עליו בעידן בו חיים כיום. הדוגמא הקלאסית ביותר היא הארון בו אתם משתמשים: ישנם ארונות דלתות וגם ארונות הזזה, שבסופו של דבר כל ארון משרת את אותה התכלית - להוציא ולהכניס פריטים מהארון. יחד עם זאת, ארונות ההזזה מסתמנים כנוחים יותר ועל כן הם נחשקים יותר. דומה הדבר עם המעקה למדרגות – הוא מעניק לכם נוחות! בעת שאתם עולים ויורדים בין הקומות, המעקה הוא זה שמעניק לכם תמיכה תוך כדי תנועה, מה שמאפשר לכם להתנייד במדרגות בנוחות רבה יותר.

היבט הנראות: אלמנט עיצובי נוסף בבית:


ואיך אפשר לדבר על המעקה בבית שלכם מבלי לדבר על התרומה העיצובית? מדובר על אלמנט שיכול להוסיף המון לחלל – כאשר הוא משפיע על כולו למרות שהוא ניצב רק לאורך המדרגות. כידוע, ישנם סוגים שונים של מעקות – ממעקה ברזל ועד מעקה זכוכית, כאשר לכל מעקה יש יתרונות וחסרונות. כדאי לבסס את הבחירה שלכם על סמך עמידות ועל פי הקו העיצובי הנוכח כבר בדירה שלכם.