איפה מוצאים שטיחים פרסיים, אתניים ומיוחדים?

ישנם סוגי שטיחים אשר נחשבים לייחודיים ומרשימים במיוחד, כאשר אנשים רבים אשר תרים אחר איכות ונראות, תרים אחרי הסוגים הספציפיים של שטיחים אלו. אחד מהסוגים המדוברים, הם השטיחים הפרסיים – שטיחים אלו מגיעים מאזורים שונים בפרס, כאשר המאפיינים המייחדים את השטיחים הללו, הם העבודה שמדובר בשטיחים שהינם עבודת יד, הם עשויים מצמר אשר נחשב איכותי במיוחד ויש להם אלמנטים שונים אשר מאפיינים אותם באופן ספציפי כגון: דוגמאות של פרחים, ערבסקות ועיטורים נוספים. שטיחים פרסיים מגיעים במגוון רחב של גוונים, כאשר הנפוצים בהם, הם האדום, הכחול, הירוק והצהוב. סוג שטיחים נוסף, אשר נחשב כייחודי ואיכותי, הוא השטיחים האתניים - גם שטיחים אתניים הם שטיחים הארוגים בעבודת יד, הם מגיעים ממגוון רחב של ארצות כגון: אירן, קווקז, טורקיה, פקיסטן וסין. שטיחים אלו מוצעים במגוון רחב של גוונים ושילובי צבעים ובמגוון רחב של דוגמאות שונות ועשירות כגון: פרחים וצורות גאומטריות שונות.

היכן לחפש שטיחים מיוחדים?

אז היום בעידן האינטרנט, מאוד פשוט למצוא שטיחים מיוחדים ומרשימים כמו שטחים פרסיים שטיחים אתניים וסוגים נוספים. אבל מי שמעדיף להתרשם מקרוב מהשטיחים אותם הוא רוכש, יוכל למצוא מענה לדרישותיו בשווקים שונים ברחבי הארץ כגון: שוק הפשפשים ושוק רמלה לוד. ברשתות גדולות לעיצוב הבית אשר מציעות בין היתר גם שטיחים מסוגים שונים או בחנויות מקומיות וקטנות, המתמחות במכירת שטיחים מסוגים שונים ובין היתר גם שטיחים פרסיים ואתניים. ההמלצה היא כמובן, להגיע למקומות אשר מציעים שטיחים בעבודות יד. כמובן שטווח המחירים של שטיחים הינו רחב, כך שאם החלטתם על תקציב מסוים לרכישת שטיח, תוכלו למקד את החיפוש שלכם למקומות אשר מציעים שטיחים המותאמים לתקציב שלכם. במידה ולא הצלחתם למקדם את החיפושים שלכם בשטיחים, תמיד תוכלו להיעזר בהמלצות מאנשים אשר רכשו שטיחים בסגנונות הללו והם שבעי רצון מהם.

משקיעים בהליך החיפושים

שטיחים מהווים אלמנט חשוב ומשמעותי, בעלי נראות ונוכחות בבית ולכן, ההמלצה היא להקדיש את מלוא תשומת הלב לחיפוש השטיח המבוקש. נסו להבין תחילה מהם הצרכים והדרישות שלכם מהשטיח – האם יש לכם לדוגמא, העדפות לגבי צבעים, צורות (שטיח עגול, מלבן או מרובע), טקסטורות, מהו הגודל של השטיח אותו אתם מחפשים ואיזה שטיח ישתלב בצורה היפה וההרמונית ביותר בחלל אליו אתם מייעדים אותו. בשלב הבא,  ההמלצה היא להתרשם מכמה שיותר אפשרויות אופציונאליות אשר מספקות מענה על אותם צרכים ודרישות ובהתאם, לבחור בסופו של דבר את השטיח האופטימאלי – חשוב להרגיש שלמים עם הבחירה במאת האחוזים. חשוב לזכור, כי רוב האנשים מחליפים בממוצע שטיח כל 10 שנים ולעתים אף כל תקופת זמן ארוכה יותר, לכן, ההמלצה היא לבחור בשטיח איכותי, יפה ומרשים אשר ישמש אתכם נאמנה למשך כל תקופת הזמן המבוקשת.